Dla kogo?

Jeśli chcesz zacząć działać lokalnie lub już prowadzisz działania w lokalnej społeczności? Jeśli szukasz wsparcia dla swoich pomysłów i chcesz poznać narzędzia oddziaływania na najbliższe otoczenie? Jeśli chcesz dowiedzieć się jak funkcjonuje budżet obywatelski, inicjatywa lokalna, ciała konsultacyjne, skargi, wnioski i petycje, dostęp do informacji publicznej, konsultacja społeczna czy obywatelska inicjatywa uchwałodawcza – to koniecznie musisz wziąć udział w dwóch szkoleniach w ramach Akademii Aktywnego Mieszkańca.

Do udziału w szkoleniach zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, mieszkańców czy radnych z terenu Nowej Soli. 

Terminy:

  • 18 listopada 2023 r. (sobota), godz. 10.00 – 16.00 (cz. 1)  – trener Iwona Janicka
  • 25 listopada 2023 r. (sobota), godz. 10.00 – 16.00 (cz. 2) – trener Szymon Osowski

Miejsce: Morawska Salka, ul. Żeromskiego 7a w Nowej Soli

Liczba miejsc jest ograniczona!

Zachęcamy do udziału w obu częściach Akademii, ale możliwy jest udział w pojedynczym szkoleniu.

O prowadzących:

Iwona Janicka działaczka obywatelska i samorządowa, animatorka lokalna i polityk. Członkini zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych (2017-2022), członkini komitetu monitorującego programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działań społecznych.

Szymon Osowski prawnik, prezes Stowarzyszenia Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Na co dzień przygląda się tworzeniu prawa w obszarze jawności i praw obywatelskich. Zajmuje się informacją publiczną, funduszami sołeckimi i prawnymi aspektami działania administracji. Od 2012 roku notowany w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce (w 2014 roku – 9 miejsce), publikowanym przez Dziennik Gazeta Prawna.

Osoby do kontaktu:

Urząd Miejski w Nowej Soli                                      Fundacja na rzecz Collegium Polonicum

Elżbieta Zienkowicz                                                   Adam Szulczewski

tel. 68 452 60 86                                                       tel. 533 316 283

zienkowicz@nowasol.pl                                            a.szulczewski@fundacjacp.org