Napis: Zapraszamy na Tydzień Bezpłatnego Badania Słuchu

Informujemy, że w terminie od 04-08.12.2023 r. odbędzie się Bezpłatny Tydzień Badań Słuchu dla mieszkańców miasta Nowa Sól.

Badania realizować będzie firma Audika, w swojej siedzibie przy ul. Waryńskiego 7 A (lok. Usługowy U2). Każda osoba zainteresowana bezpłatnym badaniem słuchu będzie mogła przyjść do gabinetu i umówić się na wizytę lub w przypadku wolnego terminu wykonać badanie bez oczekiwania na konkretny termin. Preferowany jednak jest wcześniejszy kontakt telefoniczny osoby zainteresowanej, dzięki któremu będzie można umówić się na  konkretny dzień i godzinę badania.

Badanie w postaci audiometrii tonalnej, dzięki której określany jest próg słyszenia, wykonywane będzie przez specjalistę (Protetyk Słuchu/Asystent ds. Protetyki Słuchu). Jest ono bezbolesne i nieinwazyjne. Polega na tym, że zakłada się pacjentowi słuchawki na uszy, a zadaniem pacjenta jest naciśnięcie specjalnego przycisku, w momencie jak usłyszy dźwięk. Przed samym badaniem otoskopuje się ucho, czyli sprawdza się, czy przewód słuchowy jest drożny.

W zależności od wyniku badania słuchu (norma, czy niedosłuch), pacjent zostanie poinformowany o kolejnych etapach np. konieczności wizyty lekarskiej czy pogłębieniu diagnostyki słuchu w przypadku niedosłuchu odbiorczego.

Preferowane do badania osoby, to osoby w wieku 50+. Ze względu jednak na charakter akcji „badania przesiewowe”, z badania skorzystać może każda osoba dorosła oraz dzieci powyżej 7 roku życia.