15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi ustanowiony przez Europejską Koalicję do Walki z Rakiem Piersi (Europa Donna). Jego celem jest przypominanie o istotnym wpływie stylu życia na zdrowie piersi, możliwościach zapobiegania zachorowaniom na raka piersi oraz o roli wczesnego wykrywania w procesie leczenia raka piersi.
Zapraszamy osoby zainteresowane tematyką walki z rakiem piersi (zarówno Panie jak i Panów) na spotkanie edukacyjne, które odbędzie się 21 października 2022 r., o godz. 16:00 w „Galerii pod tekstem” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Soli, ul. Bankowa 3. Podczas spotkania odbędzie się nauka samobadania piersi na fantomie, będzie można uzyskać informacje na temat form pomocy dla kobiet i ich rodzin, które borykają się z nowotworem piersi, a także otrzymać wsparcie od nowosolskich Amazonek, które podzielą się swoimi doświadczeniami. Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowej Soli, przedstawi prezentację nt. profilaktyki raka piersi dzięki, której dowiedzą się Państwo na co zwracać szczególną uwagę podczas badania.
Podczas spotkania przewiduje się przerwę kawową podczas, której będzie można swobodnie porozmawiać z prelegentami i uczestnikami spotkania.
Spotkanie jest skierowane do:
świadomych kobiet, które chcą zadbać o swoje życie i zdrowie oraz nauczyć się jak przeprowadzić samobadanie,
do kobiet, które są w trakcie diagnozy lub zostały zdiagnozowane i borykają się z rakiem piersi,
do członków ich rodzin, a także ich najbliższych.
Przypominamy, że na terenie miasta funkcjonuje Nowosolskie Stowarzyszenie Amazonek „Tęcza”, którego głównym celem jest pomoc i wsparcie kobiet i ich rodzin borykających się z chorobą jaką jest rak piersi. Spotkania Stowarzyszenia odbywają się w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Kasprowicza 12, 67-100 Nowa Sól, w każdy czwartek miesiąca o godzinie 15:30. Można się także skontaktować telefonicznie lub mailowo ze Stowarzyszeniem tel. 608670648, mail: amazonki@amazonki.net.pl.
Ponadto w miesiącu październiku w siedzibie Urzędu Miejskiego mogą Państwo pobrać bezpłatnie ulotki edukacyjno-informacyjne (w tym zawieszka z instrukcją samobadania piersi!). Ulotki czekają na Państwa przy pokoju 118 na pierwszym piętrze Urzędu Miejskiego.
Profilaktyka ma ogromne znaczenie. Wcześnie wykryta zmiana, daje duże szanse na całkowite wyleczenie. Dlatego tak ważne jest, aby poświęcić kilka minut na samobadanie. To tak niewiele, aby ocalić swoje zdrowie, a nawet życie!
Zapraszamy!