Przy dwóch stołach siedzą ludzie, pomiędzy stołami stoi mężczyzna.

II Kolacja dla NGO stała się faktem, a zatem nasza sztafeta biegnie dalej! Słowo ciałem się stało i w poniedziałkowe popołudnie spotkaliśmy się w wyjątkowym miejscu – w siedzibie trzech organizacji pozarządowych, które były gospodarzami wieczerzy. Ugościli nas: Fundacja Panopticum, Stowarzyszenie NASA, które prowadzi niezależny teatr Terminus A Quo oraz „KLUB Ogniwo NOWA SÓL”, które zmieściło w swojej sali więcej niż było miejsca, ale to nie stanowiło żadnej przeszkody.
Jeśli ktoś pomyślał, że na drugą kolację przyjdzie mniej osób niż na pierwszą to był w wielkim błędzie, albowiem aktywność naszych NGO-sów jest niezwykła, a chęć spotkań i wymiany myśli oraz wzajemnego poznawania się wybrzmiewa bardzo głośno. Niezmiernie cieszy nas również fakt, że dołączają do nas nowe organizacje i osoby, które dopiero tworzą swoje miejsca w Nowej Soli i szukają platformy wymiany dobrych praktyk.
Po powitaniu przez organizatorów – Adę Bednarek, Edwarda Gramonta i Marka Kowalskiego przeszliśmy do rozmów o tym jak możemy współdziałać i łączyć potencjały. I tak powstał pomysł na oddolną inicjatywę naszych organizacji, które chcą tworzyć współdzielony kalendarz wydarzeń, aby wzajemnie się o nich informować i w miarę możliwości nie dublować terminów na największe i najważniejsze imprezy.
Z racji tego, że Fundacja Panopticum zajmuje się twórczymi działaniami to jej założycielka Ada Bednarek oprowadziła zgromadzonych gości na po swojej pracowni, która kryje ceramiczne skarby i inne dzieła sztuki. Zachęcamy do zajrzenia w jej kolorowe progi.
Gośćmi spotkania była także grupa robocza ds. partycypacji społecznej, która kontynuowała wątek dotyczący tematów na tegoroczne Nowosolskie Forum Organizacji Pozarządowych.
W dniu 27 marca obchodzony był również Międzynarodowy Dzień Teatru zatem nie mogło się lepiej ułożyć, że nasza kolacja odbyła się w siedzibie jedynego nowosolskiego teatru. I oczywiście gospodarze przygotowali niespodziankę! O godz. 18.00 zaprosili nas na spektakl! Monodram pt. Cesarzowa Meksyku w wykonaniu Joanny Miniach był wspaniałym ukoronowaniem święta teatru!
Spektakl kameralny, zabrał nas w inny świat, gdzie scenografia, światła, muzyka, kostium, a przede wszystkim wspaniała gra aktorska, pozwoliły nam na artystyczne przeżycie i oderwanie się od pędu dnia codziennego…
Wielkie dzięki za to Terminusy, że jesteście zawsze gotowi, by otwierać Nowosolanom swoje progi!
I tak oto przed nami następne spotkanie, które odbędzie się 22 maja w siedzibie kolejnego organizatora, czyli Nowosolskiego Stowarzyszenia Klub Abstynentów „Odrodzenie”.
Zgłoszenia chęci uczestnictwa prosimy przesyłać na adres cas@nowasol.pl
Spotkanie grupy roboczej ds. partycypacji społecznej jest organizowane w ramach projektu Nowa Sól na społecznej fali realizowanego przez Gminę Nowa Sól – Miasto wspólnie z Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty

Fotografie Karol Kolba – Fotoreporter /spójrzcie na te zdjęcia ze spektaklu, czyż nie są rewelacyjne?!/