Na zdjęciu siedzą ludzie w kręgu wokół ogniska

Czwarta i ostatnia w tym roku kolacja dla NGO odbyła się w piątek w gościnnych progach Stowarzyszenia P.A.R.K. SPARK. Spotkanie miało formę ogniska i odbyło się w miejscu do tego przeznaczonym na terenie Parku Krasnala 2 tuż obok skateparku prowadzonego przez naszych gospodarzy.

Czas płynie szybko i wyznacza zmiany, od naszej ostatniej kolacji minęły 3 miesiące. Dlatego na naszym spotkaniu mogliśmy gościć nowy zarząd Nowosolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pojawili się stali bywalcy i nowi członkowie miejskich organizacji pozarządowych. Towarzyszyły nam też dzieci. Gospodarz tego miejsca prezes Stowarzyszenia P.A.R.K. Łukasz Hendel opowiedział o działalności stowarzyszenia oraz o tym jak powstał skatepark i park linowy. Podkreślił ogromną wartość społecznej pracy oraz znaczenie tego miejsca dla młodzieży, która bardzo lubi spędzać tam czas bez względu na status, kłopoty czy niepełnosprawności, które jej towarzyszą.

Rozmawialiśmy również o kalendarium wydarzeń, o tym jakie tematy zostaną poruszone na V Nowosolskim Forum NGO, które odbędzie się już w tą sobotę 23 września. Zapraszaliśmy również na wizytę studyjną do Bydgoszczy, która odbędzie się 10 października.

Rozdaliśmy ankiety, w których pytaliśmy jak możemy ulepszyć formułę spotkań – kolacji w przyszłym roku.

Nadchodząca jesień symbolizował mały jeż, który tuptał wokół nas bez krępacji, wzbudzając zachwyt starszych i młodszych.

Na koniec członkini stowarzyszenia Odrodzenie, pani Beata podzieliła się z nami swoją twórczością i zagrała na gitarze dwa utwory, które przyniosły refleksję i podsumowały nasz cykl spotkań w taki oto sposób: rozmowa przy wspólnym stole, w kręgu wokół ogniska i bezpośredni dialog zbliżają do siebie ludzi, zwłaszcza w tych czasach, kiedy pęd nieustannie nam towarzyszy. Warto podtrzymywać te relacje i być uważnym na drugiego człowieka. Zarówno w pracy, jak i na społecznym gruncie.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami przez ostatnie miesiące.

Za rok spotkamy się ponownie.

W trakcie ogniska odbyło się także spotkanie grupy roboczej ds. partycypacji społecznej w ramach projektu „Nowa Sól na społecznej fali” realizowanego przez Gminę Nowa Sól – Miasto wspólnie z Fundacją na rzecz Collegium Polonicum. Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty

Foto Karol Kolba – Fotoreporter