Za drewnianym teatrzykiem siedzi kobieta w okularach, która czyta bajkę.

Kamishibai jako metoda pracy kreatywnej – to temat kolejnego szkolenia, które przyciągnęło uczestniczki z bardzo różnorodnych środowisk – były z nami uczennice ze szkół średnich, przedstawicielki instytucji, organizacji pozarządowych i wolontariuszki.
Prowadząca przedstawiła historię japońskiego teatru ilustracji Kamishibai, opowiedziała o jego szerokim zastosowaniu w edukacji i pracy animacyjnej, a na końcu przeprowadziła warsztat, podczas którego, uczestniczki podzielone na 3 grupy, na bazie symboli stworzyły własne opowieści – tekst oraz ilustracje. Powstały 3 bajki, które z dumą zostały zaprezentowane na forum.
Dziękujemy za przybycie i podzielenie się swoimi talentami. Stworzone ilustracje są rewelacyjne, a i historiom nie brak morału, humoru i wartkiej akcji.
Kamishibai łączy ludzi bez względu na wiek, płeć, doświadczenia i zainteresowania.


Szkolenie zrealizowano w ramach projektu Nowa Sól na społecznej fali realizowanego przez Gminę Nowa Sól – Miasto wspólnie z Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty