Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu „Nowa Sól na społecznej fali” realizowanego przez Fundacja na rzecz Collegium Polonicum we współpracy z naszym Miastem. Rozwój oraz wsparcie miejskiej sieci wolontariatu, a także powołanie Młodzieżowej Rady Miasta, stanowiły temat środowych konsultacji. Tak – inwestycja w kapitał społeczny ma przyszłość!

💪Przestrzeń Centrum Aktywności Społecznej w Nowej Soli stanowiła forum rozmów o partycypacji oraz społecznym zaangażowaniu młodych mieszkańców w rozwoju oraz życiu naszego miasta.W spotkaniu uczestniczyli:

👉 reprezentanci młodzieży

👉 opiekunowie szkolnych kół wolontariatu

👉 przedstawiciele Fundacji na rzecz Collegium Polonicum

👉 prezydent Jacek Milewski, wiceprezydent ds społecznych Natalia Walewska-Wojciechowska, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Petreczko oraz przedstawiciele wydziału spraw społecznych naszego urzędu: Elżbieta Ziemkowicz, Marcin Herma i Kalina Patek.

Jak wspierać młode osoby w ich aktywności społecznej, co jest ważne dla młodzieży oraz inne korzystne formy współpracy z młodym pokoleniem, stanowiły temat spotkania. Kolejne konsultacje z ważnym wysłuchanym głosem oraz udziałem naszych młodych mieszkańców niebawem.

ℹProjekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. #AktywniObywateleGranty