Mamy wspaniałą młodzież! Samodzielna, ambitna, zmotywowana. Potrafi wyznaczać ważne cele, walczyć o swoje prawa i przekazywać swój głos w wyższej sprawie. Taka jest nasza młodzież!

Stąd też na czwartkowym spotkaniu w dn. 22.09.2022 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowej Soli, młodzież z nowosolskich szkół ponadpodstawowych pracowała nad projektem statutu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Soli – aktu prawnego regulującego zadania, strukturę organizacyjną i sposób działania MRM. W czasie spotkania uczniowie odnieśli się do cennych uwag radcy prawnego nowosolskiego Urzędu Miejskiego oraz dokonali ostatnich poprawek w projekcie statutu. Droga młodzieży, mamy to! – gotowy projekt Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Soli.

Przed nami jeszcze sesja Rady Miejskiej w Nowej Soli dotycząca uchwalenia statutu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Soli, a następnie długo oczekiwane wybory w szkołach. Dziękujemy za waszą obecność! Godnie reprezentowaliście interesy młodych ludzi. Jak zwykle jesteście niezawodni!

Dziękujemy również radnym miejskim biorącym udział w spotkaniach (Andrzej Petreczko, Waldemar Jacheć, Zbigniew Szczeciński, Anna Ast, Piotr Szyszko) za zaangażowanie i wkład w prace nad statutem – Wasze doświadczenie w pracy na rzecz społeczności lokalnej okazało się być bezcenne w pracy z młodzieżą nad statutem MRM.

To jeszcze nie koniec naszych działań, niebawem spotkanie z dyrektorami szkół ponadpodstawowych w sprawie organizacji wyborów oraz cykl spotkań w szkołach mających za zadanie przedstawienie nowosolskiej młodzieży idei Młodzieżowej Rady Miejskiej, omówienie jej kompetencji i roli w życiu mieszkańców.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty