W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym (SOSW) w Nowej Soli odbyła się kolejna, niezwykle radosna edycja Olimpiady „Radość”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie działające na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. To wydarzenie, które przyciąga uwagę i serca nie tylko uczestników, ale również całej społeczności.
Olimpiada „Radość” to wyjątkowe święto dla podopiecznych SOSW, którzy mieli okazję uczestniczyć w wielu atrakcjach i ciekawych zajęciach. Tegoroczna edycja wydarzenia była możliwa dzięki wsparciu ze strony budżetu miasta Nowa Sól oraz Powiatu Nowosolskiego.
Już na samym wstępie tego radosnego dnia dzieci zostały przywitane przez klauna, który swoją obecnością oraz barwnymi popisami rozświetlił wszystkim twarze. Wielkie uśmiechy i dobra zabawa – to tylko niektóre z rzeczy, które czekały na najmłodszych uczestników olimpiady.
Wiele emocji wzbudziły także bańki mydlane, które dzieci z zapartym tchem puszczający w powietrzu. To jedna z tych atrakcji, która sprawia, że każde dziecko poczuło się jak mały iluzjonista.
Dla tych, którzy potrzebowali chwili relaksu, przygotowano strefę relaksu z matami do masażu wibracyjnego i matami z kolcami. Nie zabrakło również stymulujących zajęć, które pomagają w rozwoju umiejętności myślenia przestrzennego. Na stoisku pojawiły się nowo zakupione klocki konstrukcyjne, które skłaniały dzieci do kreatywnego myślenia i budowania wyjątkowych konstrukcji.
Dla najstarszych wychowanków SOSW przygotowano stoisko, na którym mogli kroić kapustę, a później po niej chodzić. To techniki integracji sensorycznej, które pomagają dzieciom przyzwyczaić się do różnych faktur przedmiotów i rozwijać swoje zdolności poznawcze w zabawny sposób.
Jednym z absolutnych hitów tego dnia okazała się maszyna do robienia popcornu. Dzieci były zachwycone możliwością tworzenia swojego ulubionego przysmaku i delektowania się nim podczas całego wydarzenia.
Olimpiada „Radość” to nie tylko czas wspaniałej zabawy, ale także okazja do integracji i nawiązywania nowych przyjaźni. To także dowód na to, że wspólnota lokalna, miasto Nowa Sól oraz Powiat Nowosolski, są gotowe wesprzeć takie inicjatywy, które przynoszą uśmiech na twarzach dzieci z niepełnosprawnościami.
Podczas tego wyjątkowego wydarzenia Urząd Miejski reprezentowała Jolanta Kabzińska, naczelnik wydziału Spraw Społecznych oraz Olga Klamecka z tego samego wydziału.
Olimpiada „Radość” w SOSW to nie tylko wydarzenie, to prawdziwa uczta dla duszy, pełna uśmiechów, radości i wzruszeń.