trzech mężczyzn pochyla się nad stołem i pierwszy z nich wskazuje palcem na planszę do gry

Za nami trzecie szkolenie dotyczące konsultacji społecznych. Tym samym zamknęliśmy pierwszy cykl szkoleń w tym temacie. Na kolejny cykl zaprosimy mieszkańców, radnych i urzędników w przyszłym roku. Na szkoleniu prowadzonym przez Damiana Deca rozmawialiśmy m.in. o tym czy Nowa Sól potrzebuje regulaminu konsultacji społecznych i jakie ewentualne kwestie powinny się w nim znaleźć, jak powinien wyglądać idealny zespół ds. partycypacji społecznej oraz mieliśmy okazję spróbować konsultacji społecznych w praktyce i wcielić się w różne role uczestnicząc w grze o konsultacjach „Rozegraj miasto”.

Co dalej? Teraz przed nami powołanie grupy roboczej ds. partycypacji społecznej (do której będziemy szczególnie zapraszać absolwentów naszego cyklu szkoleń) oraz zaplanowanie procesów konsultacyjnych w Nowej Soli, w których do rozmów będziemy zapraszać mieszkańców miasta.

Projekt „Nowa Sól na społecznej fali” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty