Serdecznie zapraszamy mieszkańców na piknik sąsiedzki, który odbędzie się w sobotę 4 czerwca w godzinach 11.00-14.00 w Ogrodzie Sztuk, na ul. Bankowej 3. Tym razem połączyliśmy siły z Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli. W programie wiele atrakcji, w tym wyjątkowa premiera spektaklu teatru ilustracji Kamishibai stworzonego przez dzieci i młodzież – opowieść o Rodzince Szczególnych, w której każdy ma jakieś talenty. Tym razem uczestnicy pikniku będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach muzycznych, pograć na przeróżnych instrumentach – bębnach, grzechotkach i kołatkach. Na fanów kolorowych farb będzie czekało stanowisko artystyczne. Biblioteka przygotowała animacje, kiermasz taniej książki oraz wystawę – nie możecie tego przegapić! Dodatkową atrakcją będzie pokaz zapomnianej historii rowerów fabryki Edelweiss przygotowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Otyńskiej. Będzie kolorowo i słodko – poczęstunek zadowoli młodszych i starszych.

Wydarzenie jest realizowane w ramach innowacji społecznej „Wędrujące skrzynki”, która została dofinansowana przez Inkubator pomysłów ze środków Unii Europejskiej.

Odbędą się 4 pikniki – każdy w innej części miasta. Motywem przewodnim jest teatr Kamishibai ukryty w drewnianej skrzynce, która będzie wędrować po mieście wraz z dziećmi i młodzieżą, które są autorami opowieści prezentowanych podczas spektakli plenerowych. Zależy nam na wyjściu w teren, poznaniu ludzi, którzy żyją na co dzień w sąsiedztwie i pokazaniu, że wszyscy, bez względu na bariery, mogą być kreatorami wydarzeń osadzonych w tkance miejskiej – tak jak autorzy spektakli,a zarazem uczestnicy naszej innowacji, która jest realizowana przez Wydział Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim.