osoby siedzą wokół stołu na sali konferencyjnej

Za nami bardzo dynamiczne szkolenie pt. Siła w grupie – jak włączać mieszkańców w działania społeczne?

Na szkoleniu mieszkańcy Nowej Soli, społecznicy, przedstawiciele nowosolskich NGO dowiedzieli się m.in. jak brać sprawy w swoje ręce i zachęcać innych do wspólnych działań na rzecz miejsca i społeczności, w której mieszkają, na czym polega podejście „bottom up!”, a także o kulisach i sukcesach oddolnych działań społecznych.

Szkolenie prowadzone przez dr Agnieszka Opalińską nie było suchą teorią, ale szeregiem przedstawionych zrealizowanych działań na rzec mieszkańców. Było czego słuchać !

Prowadząca:

dr Agnieszka Opalińska – od ponad 10 lat skutecznie zachęca mieszkańców Zielonej Góry do realizacji działań społecznych, politolożka, akademiczka związana z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego, dyrektor biura Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego.

Szkolenie  zorganizowane zostały w ramach projektu „Nowa Sól na społecznej fali” realizowanego przez Gminę Nowa Sól – Miasto wspólnie z Fundacją na rzecz Collegium Polonicum. Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty