„Utworzenie Młodzieżowej Rady Miasta” (MRM) to temat przewodni spotkania zorganizowanego przez Urząd Miejski we współpracy z Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. Gościem honorowym spotkania była młodzież reprezentująca nowosolskie szkoły średnie. Młodzież ambitna i pełna pomysłów.

Młodzież tworząca trzon zespołu roboczego pracującego nad utworzeniem Młodzieżowej Rady Miasta Nowej Soli ma przed sobą odpowiedzialne zadanie – wypracowanie założeń dotyczących MRM, przygotowanie projektu, a następnie ostatecznej wersji statutu Młodzieżowej Rady Miasta Nowej Soli.

Pierwsze kroki milowe za nami. W trakcie spotkania wypracowano plan działania utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta Nowej Soli! Rozpoczęto również prace nad najważniejszym dokumentem każdej młodzieżowej rady – STATUTEM – i w taki sposób przeszliśmy od planowania do realizacji. Bez burzy mózgów się nie obeszło. Ilu uczniów tyle koncepcji. Ale to nam się podoba – udział młodych, kreatywnych ludzi w ważnych sprawach obywatelskich.

To nie koniec naszych wspólnych działań … w kolejnych postach będziemy was informować o następnych spotkaniach, konferencjach, szkoleniach związanych z tematyką utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta w Nowej Soli.

Serdeczne podziękowania za udział w spotkaniu składamy przedstawicielom młodzieży nowosolskich szkół:

  1. Martynie Dylewskiej – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ”Elektryk”,
  2. Wojciechowi Stonce Jabłońskiemu – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ”Elektryk”,
  3. Sebastianowi Dym – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „Spożywczak”,
  4. Szymonowi Mikołajczukowi – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej,
  5. Hannie Biegańskiej – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej,
  6. Angelice Łęgowskiej – Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP,
  7. Paulinie Szwed – Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego,
  8. Natanowi Zapał – Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. #AktywniObywateleGranty