Na zdjęciu widać podłużny stół zastawiony różnymi potrawami. Przy stole siędzą uśmiechnięte osoby - kobiety i mężczyźni.

Na kolacji dla nowosolskich organizacji pozarządowych zgromadziło się 40 osób, które przyszły, aby wspólnie świętować ten szczególny dzień.
Formuła była prosta – przychodzisz po to, by się poznać z członkami innych organizacji, by porozmawiać o tym, co sprawia przyjemność w pracy NGO, a co stanowi barierę, by wymienić się doświadczeniami i dobrymi praktykami.
Każdy przyniósł także coś od siebie do jedzenia i dzięki temu mieliśmy suto zastawiony stół, a jak wiadomo – wspólne jedzenie jest jedną z najbardziej efektywnych form integracji
A jeśli chodzi o integrację to była także mini zabawa – członkowie poszczególnych organizacji mieli za zadanie rozmawiać w parach o realizowanych przez siebie działaniach.
Grupa robocza ds. konsultacji społecznych, która bierze udział w projekcie Nowa Sól na społecznej fali, zapytała uczestników o to, w jaki sposób wyobrażają sobie tegoroczne już V Nowosolskie Forum Organizacji Pozarządowych. Nasi goście na kartkach spisywali pomysły, które ostatecznie trafiały do zielonego beretu. Był to początek prac nad formułą tegorocznego forum.
Wczorajsze spotkanie uświadomiło nam, że tego typu wydarzenia są bardzo potrzebne członkom stowarzyszeń i fundacji, by się poznawać i wzajemnie wspierać. Mimo, że nie mieszkamy w bardzo dużym mieście to mnogość pomysłów na działania może ulec synergii, która objawi się w postaci koalicji tych organizacji, które będą chciały realizować wspólne przedsięwzięcia na rzecz mieszkańców.
Co więcej nie było to jednorazowe spotkanie, ale początek sztafety! Zaplanowaliśmy następne kolacje dla NGO, które odbędą się jeszcze 4 razy. Następna kolacja już za miesiąc 27 marca. Odbędzie się w Międzynarodowy Dzień Teatru, a więc gdzie? Oczywiście, że w siedzibie naszego nowosolskiego teatru Terminus A Quo. Siedzibę tam maja jeszcze inne dwa NGO – Fundacja Panopticum oraz „KLUB Ogniwo NOWA SÓL” i to właśnie te 3 organizacje będą gospodarzami następnej kolacji.
Zatem zapraszamy 27 marca o godz. 17.00 na następna kolację. Może tym razem przybędą Ci, którzy wczoraj nie dali rady?… Zgłoszenia na maila cas@nowasol.pl
Prace grupy roboczej do spraw partycypacji społecznej realizowane są w ramach projektu „Nowa Sól na społecznej fali” przez Gminę Nowa Sól – Miasto wspólnie z Fundacją na rzecz Collegium Polonicum. Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty

Zdjęcia Karol Kolba – Fotoreporter