ampułki i strzykawka

W najbliższą niedzielę 27 czerwca rusza akcja „Razem po zdrowie”. Tego dnia przy nowosolskich parafiach będzie można się zaszczepić przeciwko COVID-19. Szczepienia realizować będzie Mobilny Punkt Szczepień koordynowany przez Powszechny Punkt Szczepień  Stowarzyszenia Medyk. Do wyboru będą dwie szczepionki – dwudawkowy Pfizer oraz dla osób młodszych jednodawkowy Johnson&Johnson. Na terenie parafii, będzie na Państwa czekał zespół medyków. Do zaszczepienia potrzebny będzie jedynie Państwa Pesel. Dużym ułatwieniem jest fakt, że nie trzeba się wcześniej rejestrować na szczepienie!

 Dla udogodnienia szczepienie drugą dawką, dla osób które będą szczepione Pfizerem  odbędzie się również w Parafii po okresie 3 tygodni – w dniu 18 lipca.

Szczepienia odbędą się dnia 27 czerwca w parafiach:

  • Parafia pw. Wniebowzięcia NMP o godzinie 13:15
  • Parafia pw. Św. Józefa Rzemieślnika o godzinie 15:00
  • Parafia pw. Św. Michała Archanioła o godzinie 19:00

W pierwszej kolejności szczepione będą osoby powyżej 60 roku życia, jednak w przypadku wolnych miejsc, szczepione będą wszystkie chętne osoby, które są uprawnione (według roczników) do zaszczepienia.

*Ilość szczepionek będzie ograniczona.

Przypominamy także, że Urząd Miejski w Nowej Soli ma możliwość zorganizowania transportu do punktów szczepień dla osób, które są już zarejestrowane na szczepienie i mają wyznaczony termin (datę i godzinę) szczepienia oraz które:

  • posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym (symbol niepełnosprawności 05-R, 10-N).

Lub

  • mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

*bez względu na wiek

Zapotrzebowanie na transport będzie można zgłosić Miejskiemu Koordynatorowi ds. szczepień przeciwko COVID-19, który również będzie do Państwa dyspozycji w dniach 27 czerwca oraz 18 lipca podczas akcji „Razem po zdrowie”. Warto więc się rozeznać czy ktoś z Państwa bliskich lub sąsiadów, nie potrzebuje takiego wsparcia. Jeśli tak, koordynator czeka na taką informację, gotowy do pomocy!

W powyższej sprawie można się kontaktować się z Miejskim Koordynatorem pod nr. tel. 534 760 150 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Nowej Soli, lub bezpośrednio w pokoju 118, w siedzibie Urzędu, ul. Piłsudskiego 12, 67-100 Nowa Sól.