Z okazji przypadającego dnia 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Nowej Soli przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną oraz Panem Piotrem Frołowiczem – prezesem Centrum Wytchnieniowego w Zielonej Górze prowadzonego przez spółdzielnię socjalną „Grupa ALIVIO” zaprasza na bezpłatne szkolenie skierowane do osób, które na co dzień pełnią rolę opiekunów osób z niepełnosprawnościami bądź osób starszych lub są zainteresowane tematem niepełnosprawności.

Szkolenie poprowadzi Piotr Frołowicz – wykwalifikowany praktyk, opiekun osób zależnych, społecznik, który bezinteresownie wspiera działania charytatywne i organizuje akcje na rzecz osób samotnych. Warto również zaznaczyć, że Grupa Alivio, której Pan Piotr jest przedstawicielem jest laureatem wielu nagród m.in. Lubuski Włącznik Lider Biznesu Społecznego oraz Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej.

Szkolenie odbędzie się 3 grudnia, w godz. 15.00-20.00 w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli.

Szkolenie jest darmowe, zapewniamy catering w formie bufetu.

Program szkolenia:

Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby chętne mogą zgłosić swój udziału telefonicznie: 68/4590327 lub przesłać zgłoszenie na adres sprawyspoleczne@nowasol.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem niepełnosprawności.