Na zdjeciu znajduje się mammobus ustawiony przed jednym z nowosolskich sklepów

Od listopada 2023 r. bez skierowania, bezpłatne badania mammograficzne będą mogły wykonać panie od 45 do 74 roku życia. Profilaktyka jest najskuteczniejszą formą walki z nowotworami. Wykrycie raka piersi we wczesnym stadium zwiększa szanse wyleczenia. Badania w ramach programu można wykonać co dwa lata.

 W związku z powyższym informujemy, że mammobus ponownie odwiedzi Nową Sól! Badania odbędą się w dniach 8-9 listopada oraz 29 listopada 2023r. na parkingu przy sklepie Intermarche, ul. Matejki 16.

Bezpłatne badania mammograficzne w „Populacyjnym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” refundowane przez NFZ przeznaczone są dla wszystkich Pań w wieku 45-74 lat, które w przeciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonywanej mammografii (do badania nie jest potrzebne skierowanie!).

Aby ułatwić pracę zespołu oraz zadbać o wspólne bezpieczeństwo prosimy o wcześniejszą rejestrację na badanie pod numerem telefonu (68) 41 41 411 lub online na stronie www.diagnostyk.pl  aby uniknąć kolejek i gromadzenia się Pań w jednym miejscu. Panie, którym termin badania nie odpowiada mają szansę zarejestrować się na badanie w stacjonarnej pracowni mammografii w Zielonej Górze przy ul. Wazów 42 (w budynku Polikliniki na III p.) oraz  ul. Wandy 27 (na parterze) rejestracja pod nr. tel: (68) 41 41 411.

Serdecznie zapraszamy Panie do udziału w bezpłatnych badań mammograficznych.