dłonie ułożone w kształt serca, a pod spodem napis konkurs 9 miesięcy pełnych miłości

Szanowni Państwo, musimy przyznać, że Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie.

Po pierwsze – w tym roku spłynęła do nas rekordowa liczba zgłoszeń do konkursu!

Po drugie – wszystkie zdjęcia były przepiękne a opisy przeróżne i ciekawe co nie ułatwiało wyboru.

Jednak po burzliwych obradach komisji konkursowej przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Pani Agnieszka Sąsiadek wygrała bon na 500 zł do sklepu Wszystko dla dziecka sesję zdjęciową u Aneta Pater Photography a wraz z makijażem od AnnaOpłotna MakeUpArtist

II miejsce – Pani Anna Hladii wygrała sesję zdjęciową u Aneta Pater Photography  wraz z makijażem od AnnaOpłotna MakeUpArtist

III miejsce – Pani Aleksandra Kubala wygrała sesję zdjęciową od Aneta Pater Photography

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród w dniu 27 sierpnia 2023r. do Parku Krasnala (wiata piknikowa/drewniana) o godz. 15:30 podczas Nowosolskiego Dnia Profilaktyki.

Jednocześnie zaznaczamy, że wszystkie Panie biorące udział w konkursie otrzymają nagrody za udział w konkursie, które również będą wręczane o godzinie 15:30 podczas Nowosolskiego Dnia Profilaktyki.

I miejsce Agnieszka Sąsiadek:

„Dwie cienkie kreski, jedno badanie. Jestem nareszcie w cudownym stanie! Tak wyczekane i wymarzone, pod sercem bezpiecznie już ułożone. Moje dzieciaczki. Moje natchnienie. Moja nadzieja i marzeń spełnienie. Dziewięć miesięcy pełnych radości, nie trzeba wyrzeczeń – mam ogrom miłości. Fruwam nad ziemią, mam błogi stan, wszystko najlepsze – ja mama im dam. Trzeźwość, piosenki, ciążowe poduszki, jesteście bezpieczne me słodkie maluszki. Wybieram zdrowie, nie piję wcale. Wciąż dbam o siebie, wciąż się wami chwalę, bo gdy rośniecie, my z tatą czekamy, o bezpieczeństwo wasze wciąż dbamy. Nieważny alkohol, imprezy zapomniane. Dostaniecie życie – szczęściem przez nas słane. Mama wybiera – spokój i zdrowie. Co to jest używka – żadne z was się nie dowie. Mama bardzo kocha i dba należycie. Teraz się wyśpijcie – czeka na was życie. Pełne jest radości, lecz problemów też. Nie pij nigdy w ciąży, przykład ze mnie bierz”.

II miejsce Anna Hladii:

„Poczęte dziecko to cud. Nie ważne czy to pierwsza ciąża czy kolejna. Już od momentu pojawienia się dwóch kresek na teście, postanowiłam jeszcze bardziej zadbać o siebie. Od samego początku chcę aby moje dzieciątko dostawało wszystko co najlepsze. Zdrowe odżywianie, witaminy, badania – ogólne dbanie o siebie. To przecież dzięki mnie, maleństwo dostaje to co najlepsze. Alkohol owszem jest dla ludzi, ale każda z nas powinna wiedzieć jakie konsekwencje może za sobą ponieść już najmniejsza ilość alkoholu we krwi. Coraz częściej i głośniej mówi się o FAS – płodowym zespole alkoholowym. Nie chcę aby moje dziecko przez moje zachcianki urodziło się chore. Nie po to chodzi się do lekarza, robi mnóstwo badań aby przez głupotę własną skazać je na późniejsze problemy. Toksyczny wpływ alkoholu to nie tylko zaburzenia neurologiczne, które można ukryć ale też w wyglądzie. Nie chcę aby moje maleństwo przeze mnie było kiedyś wyśmiewane przez dzieci w przedszkolu, nie chcę aby cierpiało. Zniekształcona twarz może doprowadzić do przykrych sytuacji. Nie chcę sobie nawet wyobrażać takich sytuacji. Chcę aby moje maleństwo miało szczęśliwe dzieciństwo a później dorosłość. Aby nie musiało biegać po lekarzach. Jeśli dzięki niepiciu alkoholu przez 9 miesięcy ciąży można temu zapobiec to trzeba to zrobić. Alkoholowi mówimy stanowcze NIE! Podkreślamy za to „Kocham Cię”. Rośnij zdrowo szkrabie!”

III miejsce Aleksandra Kubala

„9 miesięcy bez alkoholu jest dla mnie wyborem oczywistym i jedynym właściwym. Podejmując decyzję o ciąży miałam świadomość dogodności oraz niedogodności z nią związanych. Mam świadomość, że w dużej mierze od moich decyzji zależy życie i zdrowie niewinnego maleństwa, które noszę pod sercem i nie wybaczyłabym sobie, że przez własną głupotę i chwilę przyjemności zaszkodziłabym swojemu dziecku. Usłyszenie bicia serduszka czy też pierwsze ruchy i kopnięcia zapewniają niewyobrażalnie lepsze doznania niż alkohol lub inne używki. Od zaledwie 9 moich miesięcy bez alkoholu zależy całe życie mojego nienarodzonego jeszcze maleństwa. Prowadząc samochód nie piję, będąc w ciąży też nie pije. 9 miesięcy bez alkoholu to jest nic. Większym wyzwaniem jest jedzenie jajek na twardo. Okres ciąży jest tak pięknym czasem, że nie trzeba go dodatkowo ubarwiać procentami”.