Konsultacje społeczne nabierają rozpędu. Uczestnikami szkolenia byli przedstawiciele nowosolskich organizacji pozarządowych, społecznicy, mieszkańcy miasta, nowosolscy radni oraz urzędnicy.

Poprzez zabawy rozwijające umiejętności społeczne uczestnicy szkolenia dowiedzieli się co to jest dialog obywatelski, partycypacja obywatelska, co to są bariery konsultacji społecznych, zagrożenia wynikające z konsultacji społecznych oraz poznali wiele innych zagadnień z zakresu konsultacji społecznych.

Było wesoło, ale i zatrważająco groźnie, w tle szkolenia pojawiło się nawet morderstwo… Działo się, oj działo!

Pomimo kryminalnych wątków, według uczestników szkolenia jedną z najważniejszych zasad konsultacji społecznych jest „dobra wiara” 😊 Oby tak dalej… Dziękujemy za Waszą obecność! Do zobaczenia w Centrum Aktywności Społecznej już 9 kwietnia!

Szkolenia z zakresu konsultacji społecznych realizowane są w ramach projektu: „Nowa Sól na społecznej fali”, który jest wdrażany przez Fundacja na rzecz Collegium Polonicum we współpracy z Gminą Nowa Sól – Miasto.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty