na obrazku widoczne domki i ulice oraz drzewa, napis 27 maja

Po raz pierwszy w naszym mieście organizujemy piknik z okazji dnia sąsiada! Chcemy by wzmocnić lokalną solidarność. Dlatego też naszym hasłem przewodnim jest maksyma: każdy jest czyimś sąsiadem, dlatego wszyscy możemy świętować razem.

Gorąco zachęcamy, aby przyjść na piknik do CAS – Centrum Aktywności Społecznej pod rękę ze swoją sąsiadką, sąsiadem, a jeszcze lepiej całą grupą sąsiedzką.

W sobotę 27 maja od godz. 11.00 będzie czekać na sąsiadów wiele atrakcji!

Wspólne budowanie kartonowego osiedla marzeń czy projektowanie herbu ulicy to kreatywne zadania dla tych, którzy chcą pokazać, czego pragną i co jest symbolem miłości do Nowej Soli.

Tych, którzy lubią się dzielić i wymieniać zachęcamy do przyniesienia roślin doniczkowych i ogrodowych na sąsiedzką wymianę roślin, a także ulubionych przepisów, aby stworzyć wspólną książkę kucharską.

Na tych, którzy lubią aktywność fizyczną będą czekać konkurencje sprawnościowe, gwarantujemy, że śmiechu będzie co nie miara, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Najmłodszym umili czas, znany już z zeszłorocznych pikników, Klaun Wesołek. Dużo zabawy i różne kolorowe animacje na pewno wzbudzą wielką radość.

Na zakończenie o 13.30 w sąsiedzkim koncercie wspomnień wystąpi kwartet smyczkowy Stretto.

Zapraszamy do udziału po to by w kreatywnej atmosferze spotkać się, poznać i wymienić sąsiedzkim uśmiechem.

Afisz promujący Nowosolski Dzień Sąsiada