od lewej prezydent Jacek Milewski, dyrektor Mosir Grzegorz Rogula, szef parku Krasnala Marcin Walasek, Ireneusz Gorzelanny prezes stowarzyszenia lubuskich przewodników turystycznych. Panowie stoją w parku krasnala, przed figurą krasnala solusia i lusi. Na twarzach mają maseczki ochronne

Miło nam poinformować, że Park Krasnala, zdobył zaszczytny tytuł Diamentu Lubuskiej Turystyki!

Tytuł „Diament Lubuskiej Turystyki” jest przyznawany od 2015 roku. Honorowane są w ten sposób miejsca, które należy zobaczyć w Lubuskiem oraz wyróżniające się produkty turystyczne naszego województwa. Nagrody, w formie dyplomu, są przyznawane wyłącznie na wniosek członków Lubuskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych, za szczególny wkład danego podmiotu w promocję lubuskiej turystyki. Od przedstawicieli branży nie wymaga się zgłoszeń lub wypełniania żadnych formularzy konkursowych, gdyż tytuł „Diamentu” nadawany jest w formule „tajemniczy klient”, przez członków stowarzyszenia, którzy sami rekomendują konkretne obiekty do wyróżnienia. Promowane są przede wszystkim takie cechy jak: dostępność turystyczna obiektu, pomysł i wyjątkowość obiektu, przyjazność dla różnych grup turystów, innowacyjność, wkład w rozwój lubuskiego rynku podróży, zaangażowanie zarządzających daną atrakcją i inne. Diamenty stanowią swoiste podziękowanie od branży, a zwłaszcza od przewodników, za działania na lubuskim rynku turystycznym.

Należy podkreślić, że za 2020 rok przyznano tylko jedno wyróżnienie. Park Krasnala zyskał je m.in. za dostarczanie gościom radości w tak trudnym pandemicznym czasie.
Uroczysty dyplom wręczył Ireneusz Gorzelanny – prezes Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych oraz Jarosław Wnorowski – sekretarz stowarzyszenia.
Z rąk lubuskich przewodników, dyplom odebrał prezydent Jacek Milewski, Marcin Walasek w imieniu Parku Krasnala oraz dyrektor MOSiR Grzegorz Rogula, którego jednostka zarządza obiektem.