5 czerwonych krasnali stanęło w naszym mieście. Można do nich wrzucać nakrętki, które po wyciągnięciu będą przekazywane na cele charytatywne. Nowosolanie mają wielkie serca!

Krasnale zostały zaprojektowane przez Tadeusza Szechowskiego z wydziału Programowania i Promocji naszego Urzędu. Wykonała je lokalna firma z powiatu nowosolskiego, a w całości sfinansował Urząd Miejski w Nowej Soli. W ten sposób odpowiedzieliśmy na prośby osób, które często angażują się i inicjują akcje charytatywne. Krasnale mają swoich opiekunów, którzy zbierają nakrętki na cele charytatywne organizowane przez siebie:

Nowosolska Paczka – krasnal przy Orliku przy ulicy Jana Pawła II.

Komenda Powiatowa Policji (wielkie podziękowania dla nowosolskich policjantów, którzy nas zainspirowali do tej akcji) – krasnal przy budynku Policji

Klub Mam – krasnal przy Pływalni Krytej Solan

Stowarzyszenie Radość – krasnal przy SOSW, ulica Arciszewskiego

Biuro Informacji Turystycznej – Park Krasnala przy papugarni

W czwartek 13 maja prezydent Jacek Milewski, wiceprezydent ds. społecznych Natalia Walewska-Wojciechowska, naczelnik wydziału programowania i promocji Beata Kulczycka, a także pracownicy tego wydziału: Iwona Szaradowska i Tadeusz Szechowski, powierzyli krasnale swoim opiekunom. Niech się zapełniają jak najszybciej!

Zapraszamy mieszkańców dla zapełniania krasnali nakrętkami. Mogą to więc być nakrętki, np. po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania.