fantom ręce napis aed w nowej soli

Są niepozorne z wyglądu oraz łatwe w obsłudze, lecz przede wszystkim mogą uratować życie: automatyczne defibrylatory AED, które w nagłych sytuacjach pozwolą na przeprowadzenie akcji ratunkowej.
Ich użycie przy ratowaniu życia i zdrowia w przypadku zatrzymania krążenia ma ogromne znaczenie. Najważniejsze aby nie być obojętnym na takie sytuacje i jak najszybciej podjąć działania. Pamiętaj: defibrylacja w czasie 3-5 minut od utraty przytomności może zwiększać szanse na przeżycie osoby poszkodowanej. Po stwierdzeniu nagłego zatrzymania krążenia świadek zdarzenia powinien natychmiast wezwać pomoc, dzwoniąc pod numer ratunkowy 112 oraz podjąć reanimację. Najlepszym rozwiązaniem jest poproszenie innej osoby o przyniesienie AED i wykonanie defibrylacji. Po przyklejeniu elektrod do ciała poszkodowanego urządzenie poinstruuje nas prostymi komunikatami, jak należy dalej postępować.
W naszym mieście jest 6 defibrylatorów AED: przy Nowosolskim Domu Kultury, Urzędzie Miejskim, Parku Krasnala, Centrum Aktywności Społecznej, Pływalni Krytej Solan, Dworcu PKP.

Skrót AED oznacza Automated External Defibrillator, czyli w języku polskim Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator. Jego główną cechą jest właśnie pełna automatyzacja w działaniu – po podłączeniu urządzenie samo wykrywa nieprawidłowy rytm serca i migotanie komór. Dzięki temu jest w stanie w prosty sposób komunikować osobie ratującej odpowiednie metody postępowania oraz samodzielnie podać impuls elektryczny.