Od 3 listopada do 6 grudnia zapraszamy na bezpłatne szczepienie przeciwko grypie mieszkańców Nowej Soli.
Z programu mogą skorzystać zainteresowane osoby:
powyżej 65 roku życia do ukończenia 74 roku życia,
zamieszkałe na terenie miasta Nowa Sól (pobyt stały lub czasowy),
u których lekarz nie stwierdził żadnych przeciwwskazań medycznych do wykonania szczepienia,
które wyrażą zgodę na zaszczepienie.

Osoba kwalifikująca się do szczepienia nie musi prosić lekarza o receptę na szczepionkę. Wystarczy, że zarejestruje się w punkcie szczepień przy ul. Piłsudskiego 49 (Nowosolski Dom Kultury) lub telefonicznie pod numerem tel. 699 713 999. W ramach programu przeprowadzone zostanie badanie lekarskie, kwalifikujące do szczepienia. Zaszczepione zostaną osoby, u których lekarz nie stwierdził medycznych przeciwwskazań do wykonania szczepienia. Przewidziana została także akcja edukacyjna. Podczas badania lekarz przeprowadzi dodatkowo edukację uczestników programu na temat objawów towarzyszących zachorowaniu na grypę, roli szczepień ochronnych w profilaktyce grypy, postępowania w przypadku ewentualnego wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych. Po zaszczepieniu uczestnicy są proszeni o wypełnienie anonimowej ankiety, która będzie dostępna w Punkcie szczepień i posłuży do celów statystycznych i raportowych. Program Polityki Zdrowotnej, zakłada zaszczepienie 865 seniorów, w związku z czym liczy się kolejność zgłoszeń na szczepienie.

Termin zapisów: od 3 listopada
Numer kontaktowy do zapisów: 699 713 999
Miejsce szczepień przeciwko grypie: Punkt szczepień w budynku Nowosolskiego Domu Kultury przy ulicy Piłsudskiego 49 (wejście od skweru Szczepana Bąka)
Realizator programu: Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych „MEDYK”
Przypominamy! Wizytę należy umówić telefonicznie lub osobiście, a następnie w wyznaczonym terminie udać się do Punktu Szczepień.
*Liczba szczepionek jest ograniczona.

Program finansowany jest z budżetu Gminy Nowa Sól – Miasto oraz ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Lubuskiego.

Przypominamy także, że osobom powyżej 75 roku życia przysługuje bezpłatne szczepienie przeciwko grypie.
Osoby te, nie muszą prosić lekarza o receptę na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do przychodni i umówią się na termin szczepienia. Szczepienia dla osób powyżej 75+ realizuje w naszym mieście Przychodnia Lekarska „Zdrowie” przy ul. Kupieckiej 1, 67-100 Nowa Sól. Więcej informacji o szczepieniu osób powyżej 75 roku życia uzyskają Państwo w przychodni pod numerem telefonu. 683874674