We wrześniu rozpoczęła się rejestracja na bezpłatne szczepienia w ramach Programu Polityki Zdrowotnej, mającego na celu ochronę przed grypą sezonową wśród populacji seniorów w wieku 65 lat i starszych. Program ten jest zainicjowany przez Gminę Nowa Sól – Miasto i wspierany finansowo przez Województwo Lubuskie.

Osoby w wieku od 65 do 74 lat zamieszkałe na terenie miasta Nowa Sól – bez względu na stały lub czasowy pobyt – mają możliwość skorzystania z tych bezcennych szczepień. Realizację szczepień zapewnia Centrum Medyczne Allmed, mieszczące się przy ulicy Kościuszki 1D w Nowej Soli.

Łącznie na Program Polityki Zdrowotnej przeznacza się 92.000 zł. Z tej kwoty, połowa, czyli 46.000 zł, pochodzi z budżetu Województwa Lubuskiego, a druga połowa jest finansowana z budżetu Gminy Nowa Sól – Miasto. Jest to wyraz troski władz lokalnych o zdrowie i dobro seniorów. Obecnie, 363 seniorów skorzystało już z tej korzystnej inicjatywy.

Warto zaznaczyć, że seniorzy powyżej 75 roku życia mogą zaszczepić się bezpłatnie przeciwko grypie – w tym celu należy udać się po szczegółowe informacje do lekarza POZ.

Kolejny termin szczepień został zaplanowany na 10 listopada. Kolejnych kilkudziesięciu seniorów już zarejestrowało się na to spotkanie, zatem zachęcamy pozostałych do przyłączenia się do tego ważnego przedsięwzięcia. Terminy szczepień są wyznaczane z uwzględnieniem liczby zarejestrowanych osób, a realizator programu ma na celu, aby wszystkie osoby zainteresowane zdrowiem publicznym miały możliwość skorzystania z tej inicjatywy profilaktycznej.

Rejestracja na szczepienia odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 pod numerami telefonu: 800 808 006 lub 780 614 245. Warto podkreślić, że dostęp do tych szczepień jest niezwykle ważny, zwłaszcza w kontekście zdrowia seniorów, którzy są bardziej podatni na infekcje grypą.
Działania podejmowane przez władze Nowej Soli w zakresie ochrony zdrowia seniorów, to ważny krok w kierunku promocji zdrowia oraz utrzymania seniorów w dobrej kondycji, a także skuteczna profilaktyka, która może pomóc w zmniejszeniu liczby zachorowań na grypę wśród tej grupy społecznej.