Zastanawiając się jak można dotrzeć z działaniami do młodzieży, zdecydowaliśmy się wejść we współpracę z Radiem Eska, które jest znane młodzieży nie tylko z audycji radiowych, ale również z telewizji i mediów społecznościowych.
Kampania ma na celu wsparcie osób w kryzysie emocjonalnym oraz poszerzenie wiedzy na temat depresji wśród mieszkańców.
W ramach projektu szkoły zlokalizowane na terenie Miasta Nowa Sól, otrzymały bezpłatnie materiał pomocniczy do przeprowadzenia lekcji wychowawczych wśród uczniów klas 7-8 oraz uczniów szkół średnich, w oparciu o interaktywny film, na temat depresji.
Powstała również strona, która jest dedykowana specjalnie dla miasta Nowa Sól https://www.eska.pl/razemprzeciwdepresjimiastonowasol/ i na której to właśnie znajduje się interaktywny film, z którego mogą korzystać wszyscy zainteresowani, ale również podcasty prowadzone przez psychologa, psychotraumatologa Panią Maję Pisarek, wywiady z ambasadorami kampanii oraz artykuły dotyczące problematyki depresji.
Przypominamy również, że osoby z depresją lub w kryzysie emocjonalnym mogą skorzystać w mieście Nowa Sól z bezpłatnej pomocy psychologicznej. Utworzyliśmy również w tym roku pierwszą grupę wsparcia dla osób z depresją. Informację gdzie można uzyskać bezpłatną pomoc znajdą Państwo poniżej:
1.PsychoCentrum, ul. Wrocławska 2, tel. 790 470 505 – placówka oferuje konsultacje dla osób przejawiających zachowania samobójcze lub/i autodestrukcyjne i ich rodzin (dla dzieci od 7 roku życia, młodzieży i osób dorosłych) oraz dla osób będących w kryzysie po stracie osoby bliskiej w wyniku samobójstwa, a także od stycznia b.r. placówka prowadzi grupę wsparcia dla osób z depresją,
2.Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Psychiatrycznej „Relacja”, ul. Wojska Polskiego 37, tel. 669 132 411 – placówka oferuje pomoc psychiatryczną, psychologiczną i psychoterapeutyczną w ramach kontraktu z NFZ,
3.Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży OPiPP „Relacja”, ul. Kupiecka 17, tel. 506 925 154 – placówka oferuje pomoc psychiatryczną, psychologiczną i psychoterapeutyczną w ramach kontraktu z NFZ,
4.Fundacja na rzecz rodziny i rozwoju osobistego, ul. Zielonogórska 63 C, tel. 501 232 578 –placówka udziela bezpłatnej pomocy psychologicznej i terapeutycznej w zależności od pozyskanych środków.
Nie czekaj! Sięgnij po pomoc.