Grzegorz Stulgis, członek Rady Fundacji Ukryte Talenty, która wywodzi się z firmy Alumetal, wręczył 7 nowosolskim uczniom stypendia – tradycyjnie już od 9 lat przyznawane są one utalentowanym uczniom. Naszym celem jest wspieranie młodych, utalentowanych ludzi, którzy mają swoje marzenia, a dzięki naszej fundacji mogą je realizować-mówił podczas uroczystości prezes Rady Nadzorczej Alumetal SA, Grzegorz Stulgis. Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski podziękował G. Stulgisowi za zaangażowanie i wspieranie naszych uczniów. Dziękuję za wieloletnie wspieranie w rozwijaniu talentów i pasji nowosolskich uczniów, którzy mają odwagę zdobywać kolejne szczyty. Dziękuję także rodzicom, bo bez ich zaangażowania nie byłoby pierwszych sukcesów młodych ludzi – mówił prezydent Milewski. Chcemy docenić wysiłek i wytrwałość, jaki dzieci wkładają w rozwijanie swoich talentów. Dziękuję także rodzicom za wspieranie swoich pociech – mówił Grzegorz Stulgis. Pamiętajcie, że rozwijanie pasji i hobby to większa szansa na zdobycie lepszej pracy, dostanie się na lepszą uczelnię, a może, kto wie, może kiedyś rozsławić na świecie miasto Nową Sól – dodał G. Stulgis. wiceprezydent ds społecznych Natalia Walewska-Wojciechowska gratulowała uczniom odwagi w sięganiu po marzenia, wytrwałości oraz systematyczności.

W tym roku wśród nagrodzonych uczniów są:

Mateusz Prucnal, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Soli
Mateusz uczęszcza do ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Nowej Soli. Jest uczniem ambitnym, pracowitym i wszechstronnie uzdolnionym. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce.
Wielokrotnie reprezentował szkołę na różnych konkursach przedmiotowych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia:wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny w latach 2016, 2017, 2018, 2019, 2020;

wyróżnienie w Międzywojewódzkim Konkursie Matematycznym „Złota Żaba” w roku 2022.
W bieżącym roku szkolnym jest finalistą wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty – Konkursu Przedmiotowego z Fizyki,
Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
Ponadto Mateusz doskonale łączy naukę ze sportem. Jest bardzo sprawny fizycznie i osiąga sukcesy sportowe:

wziął udział w finale ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi w biegu na 1000 metrów w 2018 i 2019 roku;

zajął 3 miejsce w biegu na 1000 metrów podczas Mistrzostw Euroregionu Pro Europa Viadrina w 2021r.;

3 miejsce w biegu na 1000 metrów podczas Mistrzostw Dolnego Śląska
w 2021r.;

4 miejsce w biegu na 600 metrów podczas Mistrzostw Województwa Lubuskiego.

Sandra Karwalajtys, Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Konopnickiej z Oddziałami Integracyjnymi – Sandra jest uczennicą klasy VIII b. To miła, sympatyczna i koleżeńska dziewczynka bardzo lubiana przez rówieśników. Pomimo dużego zaangażowania w życie szkoły zawsze służy pomocą każdemu rówieśnikowi, który się do niej zwróci.
Interesuje się sportem oraz muzyką. Swoje zainteresowania rozwija systematycznie uczęszczając na dodatkowe zajęcia organizowane na terenie szkoły oraz poza nią.
Największą pasją Sandry jest jednak sport. W wieku 9 lat zaczęła swoją przygodę z kajakarstwem, zdobywając medale i dyplomy. Brała udział w wielu imprezach sportowych:
XXVIII Memoriał Tadeusza Hryckiewicza i III Memoriał Jerzego Krajewskiego, gdzie zdobyła srebro i brąz,
Ogólnopolskie Regaty kajakowe o Puchar Prezydenta Nowej Soli, gdzie zdobyła złoto,
Regaty Kajakowe, Regaty Smoczych Łodzi
Reprezentowała szkołę w Nowosolskich Czwartkach Lekkoatletycznych, gdzie w skoku w dal oraz biegu na 60 metrów zdobywała czołowe miejsca.
Wielokrotnie brała udział w Minibiegu Solan zdobywając złoto i srebro. W kręgu jej sportowych zainteresowań jest także tenis stołowy oraz piłka nożna.
Sandra wielokrotnie reprezentowała szkołę w konkursach recytatorskich, plastycznych oraz wokalnych. Przez wiele lat śpiewała w szkolnym zespole „Wesołe Nutki”.
W 2020r. Zagrała główną muzyczną rolę w musicalu „Królowa Śniegu”, który był wystawiony w Nowosolskim Domu Kultury.
W 2020r. Sandra zaczęła trenować siatkówkę, gdzie w ciągu dwóch lat osiągnęła znakomite wyniki:
w XIII Międzynarodowym Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Małgorzaty Glinki w kategorii czwórek zdobyła złoto,
w VIII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt zdobyła złoto,
w Ogólnopolskim Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Kożuchowa zdobyła złoto,
w Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Piłce Siatkowej Młodziczek zdobyła srebro,
Sandra była także uczestniczką ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w Opolu.
Marzeniem dziewczynki jest otrzymanie powołania do kadry wojewódzkiej, a następnie do reprezentacji kadry Polski.
Warto docenić zaangażowanie uczennicy, ciężką pracę, która idzie w parze z bardzo dobrymi wynikami w nauce. Sandra rozwijając swoje pasje nie zapomina o szkolnych obowiązkach. Jest bardzo pilną i pracowitą uczennicą. Udziela się z wielkim zaangażowaniem w szkolnym kole wolontariatu.

Jakub Bardyn, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Juliana Tuwima – Jakub jest uczniem klasy VIII b Szkoły Podstawowej Nr 3 w Nowej Soli. Od początku swojej edukacji angażuje się czynnie w życie społeczności szkolnej. Chętnie bierze udział w apelach, akademiach i akcjach organizowanych na ternie szkoły. Uczestniczy w konkursach recytatorskich, poetyckich, ortograficznych i plastycznych na szczeblu szkolnym, międzyszkolnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Do największych jego osiągnięć należy m.in.:
kilkakrotnie zajmował II miejsca w Międzyszkolnych Konkursach Ortograficznych „Zostań Mistrzem Ortografii” oraz „Eko – Superbohater w pisaniu i działaniu”,
został wyróżniony w Powiatowym Konkursie Poetyckim „Moja Ojczyzna”,
był finalistą Rejonowego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego,
był laureatem w Międzyszkolnym Ponadregionalnym Konkursie Historyczno-Plastycznym pt. „Historia malowana”,
zajął I miejsce w wojewódzkim konkursie plastyczno – ekonomicznym na kartę bankową SKO o tematyce bożonarodzeniowej,
uczestniczył w Lubuskim Konkursie Literackim Uniwersytetu Zielonogórskiego pt. „Zbrodnia i zagadka kryminalna w fantastycznych światach”,
był finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego „Albus”,
jest tegorocznym finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego i języka angielskiego.

Wiktoria Misiurna, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Nowej Soli im. Władysława Broniewskiego – Wiktoria to uczennica wyjątkowo uzdolniona artystycznie. Cały wolny czas poświęca na rysowanie oraz grę na gitarze.
Bardzo chętnie dzieli się wytworami swojej działalności. Często wzbogaca swoimi występami różne uroczystości szkolne, jest niezwykle kreatywna i pomysłowa.
Jej empatia sprawia, że bardzo aktywnie włącza się we wszystkie akcje charytatywne, z własnej inicjatywy wyprowadzała psy w schronisku, współorganizowała wszelkiego rodzaju zbiórki. Chętnie włącza się w różne akcje organizowane na terenie szkoły i klasy. Mimo tego, że jest wyjątkową indywidualistką potrafi współpracować. Reprezentowała naszą szkołę na rozdaniu nagród wolontariatu „Kryształy Wolontariatu”. Przy tym jest także wyjątkowo systematyczną i pilna uczennicą.

Mateusz Zapał, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Nowej Soli – Mateusz to stypendysta Marszałka Województwa Lubuskiego LUBUSKIE TALENTY 2021r.
Finalista Konkursu Przedmiotowego z Matematyki Lubuskiego Kuratora Oświaty 2021 r., w tym roku szkolnym również zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.
Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Archimedes Plus 2021,
Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia i tytuł Eksperta Logicznego Myślenia.
II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym Teraźniejszość
ekologiczna – przyszłość optymistyczna pod hasłem MOJA MAŁA OJCZYZNA.
Posiada licencję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, trenuje w klubie UKS Ares Nowa Sól, reprezentował klub na zawodach w Nowej Soli, Zielonej Górze i Słubicach w biegu na 300m i skoku w dal.
Uczestniczy w Czwartkach Lekkoatletycznych:
II miejsce w biegu na 300m 16.09.2021r.
III miejsce w skoku w dal 15.05.2019r.
W opinii nauczycieli SP6 Mateusz Zapał jest wzorem do naśladowania zarówno pod względem nauki jak i zachowania. Odznacza się bardzo wysoką kulturą osobistą, bierze czynny udział w życiu klasy i szkoły. Jest pracowity, sumienny, aktywny, chętny do niesienia pomocy, wzorowo wywiązuje się z wszelkich obowiązków ucznia.

Hanna Szatkowska, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Janusza Korczaka – Hanna to uczennica klasy ósmej. Pasjonatka przedmiotów ścisłych, tegoroczna finalistka wojewódzka Konkursów Przedmiotowych dla Uczniów Szkół Podstawowych z matematyki i fizyki. Uczestniczka szczebla rejonowego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego. Swoją wiedzę ścisłą i lingwistyczną zdobywa słuchając przebojów Ariany Grande. Jest wielką miłośniczką joggingu, w czasie którego towarzyszy jej pupil pies Fafik. Rozwija również swoje pasje graficzne uzyskując m.in. wyróżnienie w Konkursie „Bezpieczeństwo w internecie”. Lubi filmy fantastyczne. W tych trudnych czasach wykazuje się wielkim sercem uczestnicząc w szeregu działań charytatywnych na rzecz uchodźców z Ukrainy. Bardzo lubiana przez swoich kolegów i nauczycieli.

Wiktoria Herman, Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Nowej Soli – Wiktoria to uczennica VII klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Od 6 lat trenuje karate Kyokushin w NKKK w Nowej Soli. Posiada żółty pas. Zdobyła v-ce mistrzostwo w międzynarodowych zawodach, kilkukrotna mistrzyni wojewódzka, medalistka makroregionu. Interesuje się rysowaniem oraz rozwija wokalne talenty muzyczne. Zgłębia wiedzę o języku i kulturze japońskiej. Osiąga bardzo dobre i celujące wyniki w nauce.

Uroczystość uświetnił wspaniały występ muzyczny Wiktorii Misiurnej oraz Marcela Gołemberskiego.