zdjęcie dłoni trzymającej smartfona, herb miasta, logo miasta, logo subbus

Nowa Sól wprowadza w czwartek 1 kwietnia drugą po Mobilet aplikację, która pomoże mieszkańcom w płatnościach za bilety komunikacji SubBus i parkowanie.
Intuicyjna w obsłudze aplikacja mPay umożliwi mieszkańcom Nowej Soli zakup zarówno biletów jednorazowych, a także opłacenie postoju auta w strefie płatnego parkowania z poziomu własnego telefonu. Rozwiązanie wpisuje się w potrzebę szczególnej dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców w dobie pandemii – opłaty za przejazd i parking są regulowane bez konieczności kontaktu z ogólnodostępną infrastrukturą miejską w postaci biletomatów i parkomatów. Aplikację mPay można pobrać za darmo ze sklepów Google Play, App Store i Huawei App Gallery.
– Liczba użytkowników naszej aplikacji dynamicznie rośnie i bardzo cieszymy się, że do społeczności mPay dołączyli właśnie mieszkańcy Nowej Soli. Zapewniamy naszym klientom intuicyjną obsługę, na najwyższym poziomie, a kluczem do sukcesu mPay jest konsekwentne poszerzanie oferty i umiejętność zapewnienia wartości dodanej w stosunku do innych, dostępnych na rynku aplikacji. – mówi Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay S.A.
Bilet komunikacji miejskiej zawsze pod ręką
Aby swobodnie dokonać transakcji zakupu biletu należy zainstalować aplikację, założyć konto w kilku prostych krokach i zapewnić środki do realizacji płatności – użytkownicy mają do wyboru trzy różne źródła płatności: przedpłacona portmonetka, podpięta karta płatnicza lub karta w elektronicznym portfelu kart MasterPass. Następnie, w zakładce „Produkty i usługi” należy wybrać kafelek „Komunikacja miejska”, wybrać bilet i zrealizować płatność. Warto przy tym pamiętać, że aby zyskać uprawnienie do przejazdu, bilet w aplikacji należy zakupić przed wejściem na pokład autobusu.
Wygodne parkowanie z aplikacją mPay
Aplikacja mPay pozwoli mieszkańcom Nowej Soli uregulować również należność za postój w strefie płatnego parkowania. Dzięki specjalnej mapie kierowcy zawsze wiedzą, w jakiej strefie płatnego parkowania aktualnie się znajdują i jaki cennik ich obowiązuje. To duże ułatwienie zarówno dla mieszkańców, jak i dla przyjezdnych, którzy nie znają miasta i granic stref płatnego parkowania. Aby uregulować należność za parking, należy skorzystać z zakładki „Produkty i usługi”, a następnie wybrać kafelek „Parkowanie”
Jedna aplikacja, wiele korzyści
Użytkownicy aplikacji mPay, oprócz zakupu biletów komunikacji miejskiej i regulowania należności za parking, mogą również: doładować telefon lub gry, nadać przesyłkę kurierską, opłacić dostęp do serwisów filmowych i muzycznych czy realizować szybkie przelewy. W tym samym miejscu zyskują dostęp również do innych, pomocnych na co dzień funkcjonalności.