W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, w całym kraju tworzone są Punkty Szczepień Powszechnych.
W maju planujemy uruchomić taki punkt w Nowej Soli – będzie on zlokalizowany w Nowosolskim Domu Kultury przy ulicy Piłsudskiego 49 (wejście od skweru Szczepana Bąka).
Będzie go prowadzić Stowarzyszenie Medyk, które uruchamia 4 stanowiska do szczepień. Urząd Miejski pomógł doposażyć obiekt w niezbędne sprzęty m.in. komputery do obsługi stanowisk szczepień. Miasto udostępniło nieodpłatnie obiekt, zapewniając niezbędne media (woda, prąd, Internet).
Tygodniowo Stowarzyszenie Medyk będzie mogło zaszczepić od 800 do 1200 osób, w zależności od dostaw szczepionek.
Rejestracja na szczepienia w Punktach Szczepień Powszechnych odbywać się będzie za pośrednictwem dotychczas obowiązujących kanałów zapisów. Są to:
całodobowa i bezpłatna infolinia 989,
elektroniczna e-Rejestracja,
wysłanie wiadomości SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
kontakt z punktem szczepień powszechnych, który będzie czynny od 8.00 do 15.00 w dni powszednie bądź telefonicznie: 699711845
Ważna informacja dla osób przyjeżdżających samochodem na szczepienie: jest możliwość parkowania przy hali sportowej Elektryk, ulica Piłsudskiego 61, kilkadziesiąt metrów od punktu szczepień.
Punkt został także wyposażony w defibrylator AED, sfinansowany w części z 1% dla organizacji pożytku publicznego, które otrzymało Stowarzyszenie Medyk. Defibrylator zostanie już na stałe na wyposażeniu Domu Kultury.
Do organizacji punktu szczepień dołożyła się także firma Gedia Poland, która dofinansowała dyfuzor do dezynfekcji powierzchni, za co Stowarzyszenie serdecznie dziękuje.