Według danych Światowej Organizacji Zdrowia ponad miliard ludzi na całym świecie cierpi na otyłość – 650 milionów dorosłych, 340 milionów nastolatków i 39 milionów dzieci. Ta liczba wciąż rośnie. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że do 2025 roku około 167 milionów ludzi – dorosłych i dzieci – straci zdrowie z powodu nadwagi lub otyłości.

W 2021 roku na terenie województwa lubuskiego lekarze podstawowej opieki zdrowotnej opieką czynną z powodu otyłości obejmowali 12.716 osób dorosłych i 3.934 dzieci i młodzieży, w tym po raz pierwszy do opieki zakwalifikowano 651 osób z grupy dzieci młodzieży  i 1.414 osób dorosłych.

Dbając o wprowadzanie zdrowych nawyków żywieniowych, postawiliśmy na edukację już od najmłodszych lat. Dzięki wsparciu Wydziału Spraw Społecznych w Nowej Soli, w klasach pierwszych nowosolskich szkół podstawowych zostały przeprowadzone lekcje pn. „Zdrowe Śniadanie”, na których dzieci poznawały zasady zdrowego żywienia, a także uczyły się przygotowywać samodzielnie zdrowe śniadanie, które później wspólnie zjedli w gronie rówieśników. „Uśmiechnięte” kanapki czy kolorowe musy zniknęły w mig i okazało się, że szpinak wcale nie jest taki straszny.

Dziękujemy za zaangażowanie Dyrektorom szkół oraz nauczycielom, realizującym lekcje.