22 listopada g. 15.00 – 17.30 „Nie taki konflikt straszny” – zapisy: https://docs.google.com/forms/d/1t8EoaIhgxDPUljLtUj33xkGi74KMvrBHlJH8X9t4h2A/edit

Na warsztacie poprzyglądamy się temu zagadnieniu głębiej, zobaczymy:

–  jakie są możliwe podejścia do konfliktów,

–  jak w trudnej sytuacji szukać porozumienia,

–  czy kompromis to jedyne (dobre?) wyjście,

–  jak przeżyć konflikt, by się nie pozabijać, lecz by wzbogacić nasze relacje i zadbać o nasze wzajemne potrzeby,

–  czy zawsze musi ktoś przegrać, by inny mógł wygrać, itp.

Prowadząca:

Joanna Mazurek – Coach w oparciu o nvc, mediator rodziny w duchu nvc, certyfikowany trener Kompasu Kariery, trener Komunikacji Empatycznej (wg. M. Rosenberga).

Liczba miejsc ograniczona. Formularz należy przesłać do 18 listopada 2021r.

26 listopada g. 15.00 – 17.30 „Emocje w praktyce codzienności” – zapisy: https://docs.google.com/forms/d/1wvil1tZtWtAn_3_YWl8MceNz0gMH1ku7yjBDkWGJiF8/edit?usp=drive_web
Na warsztacie dowiesz się:
• czym tak naprawdę są emocje?
• jak je rozpoznawać i nazywać?
• jak nimi zarządzać?
• co to jest pozytywna energia złości?
• jak sobie radzić z silnym napięciem i postępować racjonalnie?

Warsztaty prowadzone są w aktywnej, przystępnej i poglądowej formule. Jest przestrzeń na pytania i dyskusję, wiedza z zakresu poważnej psychologii przetłumaczona na język codzienności.

Prowadząca:
Agnieszka Domowicz- psychoterapeuta, pedagog, doradca rodzinny i trener Akademii Nauki z Zielonej Góry.

Liczba miejsc ograniczona. Formularz należy przesłać do 23 listopada 2021r.

3 grudnia g. 13.00 – 18.00 „Świadomość i odprężenie w relacji z dzieckiem” – zapisy: https://docs.google.com/forms/d/1gY6N43-odpom6WbaJ7FDlUjWwKjz6qBqd7vyVW4G_xU/edit

Warsztat o tym, jak pomóc dziecku przepracować jego emocje, czyli klucz do bliskości, zaufania i odpowiedzialności.
Spotkanie będzie ciekawą i inspirującą przygodą w często nieznanym nam świecie własnych uczuć oraz uczuć dziecka.
Wg badań 80% poczucia sukcesu w obszarze zawodowym i obszarze satysfakcji w relacjach zależy od inteligencji emocjonalnej. Pozostałe 20% wypełnia wiedza zdobyta w szkole.
Doceniając wagę wspomnianych 80% proponujemy warsztaty, które znacząco i konkretnie pozwolą Ci podnieść wiedzę i sprawność poruszania się w przestrzeni emocji między Tobą a dzieckiem. Nasze emocje kierują się swoistymi prawami. Poznanie tych praw pozwala pewniej i bardziej świadomie towarzyszyć dziecku w jego rozwoju.
W trakcie warsztatów postaramy się pojąć naturę emocji, poznamy proste techniki łagodzenia stresów i napięć u dziecka.
Rodzice bardzo często stwierdzali, że zazwyczaj uciekali od emocji w relacji rodzicielskiej, bagatelizowali je z lęku, że nie potrafią z nimi pracować, ale niosło to napięcie i brak zrozumienia.
Po warsztatach dochodzili do wniosku, że emocje kryją niezwykły potencjał bliskości, zaufania i budowania odpowiedzialności.

Prowadzący: Paweł Hoffman – psychoterapeuta i trener. W roli szkoleniowca pracuje od 2000 roku. Prowadzi seminaria i warsztaty rozwijające obszary intelektualne, interpersonalne i szerokie aspekty głębokiego rozwoju osobistego. Od roku 2009 prowadzi praktykę psychoterapeutyczną. Porusza się w szerokiej gamie nurtów terapeutyczno-rozwojowych. Tworzy autorskie programy i modele rozwojowe, które zapewniają większy komfort życia we wszystkich jego obszarach. Współtwórca programów rozwojowych Akademii Nauki

Liczba miejsc ograniczona. Formularz należy przesłać do 30 listopada 2021r.

Każda osoba, która zgłosi swój udział w szkoleniu dostanie automatyczne potwierdzenie wysłania formularza, jednak nie jest to gwarancją zakwalifikowania na szkolenie. Organizator poinformuje mailowo osoby zakwalifikowane na szkolenie.

Szkolenie jest bezpłatne i całkowicie finansowane z Gminnego Programu profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2021 rok.

Zaświadczenia: po ukończonym warsztacie każdy z uczestników, który zaznaczył otrzymanie zaświadczenia otrzyma je po ukończonym warsztacie.