Za nami tydzień forumowy. Przypomnijmy, że w tym roku w ramach IV Nowosolskiego Forum Organizacji Pozarządowych zostały zorganizowane 4 wydarzenia: spotkanie forumowe, wizyta studyjna i dwa szkolenia.

Na pierwszym z nich prowadzonym przez Damiana Deca pn. „Rozwiązywanie konfliktów” uczestnicy dowiedzieli się jak definiować konflikty – przykładów sytuacji konfliktowych można wymieniać niemalże bez końca, spotykamy się z nimi na gruncie życia osobistego i zawodowego.

Na zajęciach omówiliśmy 5 rodzajów konfliktów: konflikt wartości, konflikt relacji, konflikt interesów, konflikt danych, konflikt strukturalny.

Ponadto Damian Dec przybliżył nam strategie zarządzania konfliktami oraz sposoby radzenia sobie z konfliktami.

Na koniec warsztatów przeprowadziliśmy w grupie symulację konfliktu danych, co pokazało uczestnikom jak ważne jest, by odróżniać fakty od interpretacji.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Drugie szkolenie pod hasłem „Jak zapobiegać wypaleniu w działaniach społecznych – uważność na stres” przebiegło w kameralnej atmosferze pod skrzydłami prowadzącej Anny Andrysiak.

Rozmawialiśmy o tym, jak funkcjonuje nasz mózg w sytuacji stresowej i co możemy robić, aby rozładowywać ten stres.

Rysowaliśmy koło życia, które pozwoliło nam pokazać ile czasu poświęcamy na pracę, rytuały, rozrywkę i czas tylko dla siebie.

Uczyliśmy się jak nazywać własne myśli i jak je racjonalizować. Poznaliśmy narzędzie, które ułatwia ocenić, czy nasze myśli są oparte na faktach czy na własnych przekonaniach.

To wszystko spięliśmy osobistą klamrą i zabawą z kartami obrazkowymi.

Bardzo dziękujemy uczestnikom za aktywność podczas spotkań!

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywateleGranty

rbt