Szczepimy się!

Uwaga!

Rejestracja na szczepienie dzieci w wieku 5-11 lat

W budynku Nowosolskiego Domu Kultury przy ulicy Piłsudskiego 49 (wejście od skweru Szczepana Bąka) działa Punkt Szczepień Powszechnych.
Prowadzi go Stowarzyszenie Medyk, które uruchomiło 4 stanowiska do szczepień. Urząd Miejski pomógł doposażyć obiekt w niezbędne sprzęty m.in. komputery do obsługi stanowisk szczepień.
Rejestracja na szczepienia w Punktach Szczepień Powszechnych odbywa się za pośrednictwem dotychczas obowiązujących kanałów zapisów. Są to:
całodobowa i bezpłatna infolinia 989,
elektroniczna e-Rejestracja,
wysłanie wiadomości SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
kontakt z punktem szczepień powszechnych, który jest czynny od 8.00 do 15.00 w dni powszednie bądź telefonicznie: 699711845
Ważna informacja dla osób przyjeżdżających samochodem na szczepienie: jest możliwość parkowania przy hali sportowej Elektryk, ulica Piłsudskiego 61, kilkadziesiąt metrów od punktu szczepień.
Punkt został także wyposażony w defibrylator AED, sfinansowany w części z 1% dla organizacji pożytku publicznego, które otrzymało Stowarzyszenie Medyk. Defibrylator zostanie już na stałe na wyposażeniu Domu Kultury.
Do organizacji punktu szczepień dołożyła się także firma Gedia Poland, która dofinansowała dyfuzor do dezynfekcji powierzchni, za co Stowarzyszenie serdecznie dziękuje.

Przypominamy także, że Gmina Nowa Sól – Miasto ma możliwość zorganizowania transportu do punktów szczepień dla osób:

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami.
  • mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.
  • które są zarejestrowane na szczepienie i mają wyznaczony termin (datę i godzinę) szczepienia.
  • prosimy o poinformowanie koordynatora o potrzebie skorzystania z transportu bezpośrednio po zarejestrowaniu na szczepienie i wyznaczeniu terminu!

W powyższej sprawie można kontaktować się z Miejskim Koordynatorem ds. udzielania informacji nt. Narodowego Programu Szczepień tel. 534 760 150 w godz.: Pon. 7:30-16:30, Wt. 7:30 – 15:30, Śr. 7:30 – 15:30, Czw. 7:30 – 15:30, Pt. 7:30 – 14:30.

Wideo

Wideo

Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/Baner informujący o szczepieniu na COVID-19

Dla mieszkańca

Urząd Miejski

Edukacja

Kultura

Organizacje pozarządowe

Samorząd

Sport

Turystyka

Sprawy społeczne

Komunikacja

O Nowej Soli

Flaga i Godło Polski z podpisem Dofinansowano ze środków Budżetu Państwa