Ferie zimowe to czas, na który wiele rodzin czeka z niecierpliwością. Dla tych, którzy pozostają w mieście, Urząd Miejski w Nowej Soli przygotował bogatą ofertę zajęć, które zapewnią dzieciom niezapomniane przeżycia i atrakcje. Od animacji po sportowe wyzwania i artystyczne warsztaty – każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Animacje dla Dzieci w Wieku 6-12 lat:

Drabinkowo

W ramach programu „Drabinkowo”, odbywają się zajęcia animacyjne dla dzieci w wieku 6-12 lat. Codziennie od poniedziałku do piątku, od rana do południa, w Auli Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Szkolnej 1, dzieci mają okazję wziąć udział w różnorodnych zabawach i konkursach.

Dyskoteka na Zakończenie Ferii:

Wspaniałym zwieńczeniem ferii będzie dyskoteka, która odbędzie się 23 lutego również w Auli Szkoły Podstawowej nr 1. To doskonała okazja dla dzieci do świetnej zabawy i integracji.

Zajęcia Taneczne:

Dla małych miłośników tańca przygotowano zajęcia w Studio HEALTH STEP FITNESS DANCE. Zespół taneczny GAMIX poprowadzi zajęcia dla dzieci w wieku 7-13 lat, dostępne w poniedziałki i środy.

Sala Zabaw Juniorland:

Natomiast dla najmłodszych, w wieku 6-10 lat, Sala Zabaw Juniorland przy ulicy Głowackiego 8E jest otwarta we wtorki i czwartki, zapewniając mnóstwo radości i zabawy.

Zajęcia Artystyczne i Plastyczne:

Dzieci w wieku 7-13 lat mogą rozwinąć swoje artystyczne zdolności podczas zajęć w CAS – Centrum Aktywności Społecznej, które odbędą się od 12 do 16 lutego. Zapisy można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.cas.nowasol.pl.

Zajęcia Sportowo-Rekreacyjne w Szkołach:

W szkołach podstawowych również nie brakuje atrakcji. Zajęcia dla dzieci odbywają się w różnych placówkach od 12 do 23 lutego, oferując szeroki wachlarz aktywności sportowych.

Zajęcia Sportowe na Świeżym Powietrzu:

Jeśli pogoda dopisze, dzieci mogą wziąć udział w zajęciach sportowych na terenie KS „Orlik” przy ulicach Południowej i Jana Pawła II, od 12 do 23 lutego.

Zajęcia Otwarte w Hali Sportowej:

Natomiast w Hali Sportowej przy ulicy Św. Barbary 2 dzieci mogą spróbować swoich sił w tenisie stołowym i tchoukballu.

Zajęcia W Bibliotece i Muzeum:

Miejska Biblioteka oraz Muzeum Miejskie przygotowały wiele atrakcji dla najmłodszych. Warsztaty, gry i zabawy zapełnią czas dzieciom, które zapiszą się na zajęcia.

Zajęcia Artystyczne w Nowosolskim Domu Kultury:

W Nowosolskim Domu Kultury dzieci w wieku od 7 do 15 lat będą miały okazję rozwijać swoje zdolności plastyczne oraz literackie podczas różnorodnych warsztatów i zajęć.

Ferie zimowe w Nowej Soli to nie tylko czas wolny od szkoły, to również okazja do zdobywania nowych umiejętności, poznawania rówieśników i tworzenia niezapomnianych wspomnień. Dzięki różnorodnej ofercie zajęć, każde dziecko może znaleźć coś dla siebie i spędzić ten czas aktywnie oraz kreatywnie.

Harmonogram ferii do druku