Dwukrotny zwycięzca konkursu Rowerowa Stolicy Polski – Nowa Sól – walczy o trzecie zwycięstwo, a tym samym pozostawienie pucharu na stałe w naszym mieście. Wierzymy, że razem z naszymi mieszkańcami oraz przyjaciółmi na całym świecie, jesteśmy w stanie wygrać! Rywalizacja startuje 1 czerwca i potrwa do 30 czerwca. Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz.

Urząd Miejski w Nowej Soli ufunduje w tej edycji trzy vouchery na zakup rowerów

Dla tych, którzy indywidualnie nabiją najwięcej kilometrów w kategorii wiekowej do 59 lat, nagrodą będzie Voucher na rower MTB Hexagon.
Najaktywniejszy rowerzysta – senior w wieku +60, otrzyma voucher na rower elektryczny.
Trzecia nagroda, również voucher na rower MTB Hexagon, zostanie wylosowana spośród wszystkich uczestników rywalizacji, którzy przejechali minimum kilometr.

Oprócz nagród indywidualnych nagrodę otrzyma również grupa. Na uroczystą kolację z prezydentem Jackiem Milewskim zaprosimy grupę, która wykaże się największą liczbą przejechanych kilometrów (grupy możemy tworzyć już teraz, mail: ie@nowasol. pl )

A może konkurs fotograficzny w którym do wygrania rowerek biegowy dla malucha?

Spotkaj się z nami w Nowej Soli, Zielonej Górze, Kożuchowie, na moście w Stanach oraz w Konotopie – będą konkursy z nagrodami, pomożemy wgrać na wasz telefon aplikację, pogadamy jak rowerzysta z rowerzystą i wspólnie będziemy zagrzewać się do walki o trzecie, finałowe zwycięstwo!

Zapraszamy:

12 maja w godzinach 14.00-16.00 w Nowej Soli

20 maja w godzinach 11.00-13.00 w Zielonej Górze na deptaku

27 maja w godzinach 11.00-13.00 w Kożuchowie na ścieżce przy sklepie sieci „Netto”

1 czerwca w godzinach 16.00-18.00 na moście w Stanach

10 czerwca w godzinach 11.00-13.00 w Konotopie na ścieżce rowerowej.

Zasady rywalizacji są proste

Rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla włodarzy miast jest pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowe.

Ale najpierw trening...

Do 21 maja trwa trening przed rywalizacją Rowerowa Stolica Polski, którego głównym celem jest propagowanie aktywnego stylu życia, turystyki rowerowej, jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu, a także promocja miasta przez jej mieszkańców.


Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta. Z dumą informujemy, że W tym roku Nowa Sól walczy o trzecie zwycięstwo!

W czasie trwania treningu możesz tworzyć grupy, mieć czas na wgranie aplikacji: Aktywne Miasta, a także – wygrać rejs statkiem Laguna! Bądź z nami na bieżąco. Pamiętaj: główna rywalizacja startuje 1 czerwca.

tablica informacyjna z napisem Kręć dla Nowej Soli. Po lewej stronie logo akcji