Zobacz także:

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia w NDK

Koncert z okazji 50-lecia Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus, założonej przez Agnieszkę Duczmal.

Więcej…

Ikona - oblicze wiary XVIII - XX wieku

W piątek 14 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Ikona - oblicze wiary XVIII - XX w”. ze zbiorów Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Więcej…

Wesele. Poprawiny

W streszczeniach rzecz brzmi prosto. Inteligent z miasta żeni się z chłopką. Potem rzeczywistość się skomplikowała. Rozpadły się wspólnoty, w których ludzie żyli całe życie, wieś migrowała do miasta, chłopskie dzieci poszły na studia. Przyszły zmiany.

Więcej…

Najgorętsze tytuły, bestsellerowi autorzy, największe wydawnictwa, czyli od maja Legimi w Bibliotece w Nowej Soli!  Dla czytelników e-booków mamy superwiadomość!

Od maja z naszą pomocą będziecie mogli bezpłatnie korzystać z polskiej wypożyczalni książek elektronicznych Legimi, na którą (uwaga!) składa się już dziś ponad 20 tys. tytułów - przede wszystkim bestsellerów, nowości, kryminałów, fantastyki, powieści obyczajowych, romansów i biografii.
Korzystanie z Legimi jest bardzo wygodne i proste.

Co zrobić, aby w Legimi móc czytać ebooki, i to bez limitu?
1. Aby uzyskać dostęp do zasobu Legimi musisz spełnić jeden warunek - posiadać ważną kartę biblioteczną.
2. Przyjdź z nią do naszej Biblioteki (wypożyczalnia książek na parterze) i odbierz tam darmowy kod dostępu.
3. Uwaga! Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wydane kody czytelnicy muszą aktywować w miesiącu kalendarzowym, w którym go otrzymali, przy czym ważny jest on przez 30 dni od dnia aktywacji. Po tym okresie należy pobrać następny kod.
4. Następnie załóż darmowe konto w serwisie Legimi na stronie www.legimi.pl/zgora, wpisując wręczony Ci unikatowy kod dostępu.
5. Pobierz darmową aplikację Legimi na swoje urządzenie, zaloguj się i czytaj bez ograniczeń! Przypominamy! Otrzymujesz nieograniczony dostęp do e-booków w aplikacjach Legimi na okres jednego miesiąca od daty aktywowania kodu. A co potem? Wystarczy, że po nowy kod na następny miesiąc zgłosisz się ponownie w naszej bibliotece.
6. Na koniec ważna informacja! Książki z Legimi możesz czytać na dwóch wybranych przez siebie urządzeniach (tablet, smartfon, czytnik, komputer).

Pięć pytań, które przybliżą Cię do Legimi...
1. Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.
2. Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?

Możliwość wypożyczania mają wyłącznie posiadacze ważnych kart bibliotecznych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli oraz jej filii. Wyrobienie karty jest bardzo proste i do tego bezpłatne, wystarczy przyjść do biblioteki, podać nam imię i nazwisko, datę urodzenia i adres zamieszkania.
3. Czy mogę wypożyczyć ebooka online?

W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do biblioteki (z ważną kartą czytelnika). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.pl/zgora/. Następnie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi.
4. Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?

Kod należy aktywować w miesiącu, w którym został wydany przez pracownika biblioteki. Jeżeli miesiąc ten upłynął, należy udać się do biblioteki po nowy kod. Ebooki można wypożyczać przez miesiąc licząc od dnia, w którym aktywowano kod. Po upływie tego okresu należy udać się do biblioteki po nowy kod.

5. Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na dwóch urządzeniach.
 Wykaz czytników znajdziesz na stronie: https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/certyfikowane-czytniki/

 

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.kom.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 355 34 28

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/