Zobacz także:

Muzeum odwołuje promocję książki

Ważny komunikat Muzeum Miejskiego w Nowej Soli.

Więcej…

Komunikat Biblioteki Miejskiej

W związku  z inwentaryzacją zbiorów Biblioteki Głównej  przy ul. Bankowej 3, w dniach 7-21 marca - ta agenda MBP będzie nieczynna dla czytelników.

Więcej…

Banknoty naszych sąsiadów

Muzeum Miejskie w Nowej Soli zaprasza na niezwykle ciekawą wystawę "Banknoty naszych sąsiadów 1900-1945". Kolekcja banknotów w zbiorach Muzeum Miejskiego w Nowej Soli obejmuje kilkaset egzemplarzy polskich i zagranicznych banknotów z lat 1794-1993.

Więcej…

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza obcokrajowców, którzy chcą nauczyć się języka polskiego, który podobno jest jednym  z najtrudniejszych języków świata.

Nie tak łatwo wymówić zdanie o chrząszczu, który brzmi w trzcinie, czy bez błędów napisać słowo gżegżółka, prawda? My Polacy mamy często z tym problem, a co dopiero osoby urodzone poza granicami naszego kraju, dla których nauka polskiego to prawdziwe wyzwanie. Skomplikowana gramatyka, mnóstwo nieregularnych form i odmian, zawiła gramatyka…

Mamy więc pytanie. Może ktoś z Twoich znajomych jest obcokrajowcem i chce sobie przyswoić podstawy naszej mowy? Jeśli tak, to u nas na bibliotecznych półkach znajdziecie kilka książek do nauki języka polskiego. Są one wymarzone zarówno dla tych osób, które odwiedzają Polskę jedynie w czasie urlopu, jak i dla tych, którzy właśnie przyjechali do naszego kraju na stałe.

Zaletą tych podręczników do nauki j. polskiego jest to, że zostały one specjalnie napisane z myślą o cudzoziemcach, i dla osób początkujących (ze słownictwem i gramatyką), i dla osób zaawansowanych (z ćwiczeniami i zadaniami). Standardem jest już, że książki takie posiadają płyty CD z praktycznymi lekcjami do słuchania.

Ale to nie wszystko. Obywatele Ukrainy znajdują u nas praktyczne słowniki i rozmówki. A osoby biegle posługujące się językami angielskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim, francuskim i włoskim literaturę popularną – powieści, kryminały, romanse...

Zapraszamy!

 

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.com.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 3553430

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/