Zobacz także:

BODO musical

24 maja o godz. 18.00 w Nowosolskim Domu Kultury odbędzie się pokaz spektaklu "BODO - musical" w reż. Dariusza Taraszkiewicza z Dariuszem Kordkiem w roli głównej.

Więcej…

Jak zawsze w maju dużo się dzieje...

Maj to szczególny miesiąc w życiu każdej biblioteki. 8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza, a od 8 do 15 maja w czasie Tygodnia Bibliotek promujemy czytelnictwo i próbujemy zainteresować książką jak najszersze kręgi społeczeństwa.

Więcej…

Trójka w finale Wielkiej Ligi Czytelników!

W listopadzie ubiegłego roku po raz czwarty rozpoczęła się Wielka Liga Czytelników – konkurs, w którym biorą udział setki uczniów z całej Polski i którego celem jest zachęcenie najmłodszych do sięgania po książki i czerpania radości z ich lektury w gronie rodzinnym.

Więcej…

FreyWitkowskiW ramach 21. Lubuskiego Spotkania Teatru Otwartego w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się wernisaż wystawy rysunków i ekslibrisów, mieszkającego w Świebodzinie, artysty rysownika Leszka Frey-Witkowskiego.

Galeria pod Tekstem,
ul. Bankowa 3
22 listopada (piątek), godz. 17:00.

Wstęp wolny!

ZAPRASZAMY!

Leszek Frey-Witkowski urodził się w 1949 roku w Kończewie na Kaszubach. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Od 1972 roku mieszka w Świebodzinie, gdzie pracował jako nauczyciel plastyki. Obecnie na emeryturze.
Zajmuje się głównie rysunkiem, tworząc tzw. „freye", grafiką (cynkotypia, offset, grafika komputerowa), oraz malarstwem.
W 1993 roku otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej I Stopnia, w roku 2006 odznaczony przez Marszałka Województwa Lubuskiego Medalem „Lubuski Animator Kultury".
Obecnie oprócz rysunków - „freyów" tworzy ekslibrisy. Jego prace były dotychczas eksponowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych na terenie niemal całego kraju i za granicą, znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i instytucjonalnych, takich jak: Biblioteka Narodowa w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Galeria Ekslibrisu w Krakowie.

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.kom.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 355 34 28

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/