Zobacz także:

Kino Europa i NDK zapraszają

Styczeń w Nowosolskim Domu Kultury oraz kinie Europa zapowiada sie bardzo atrakcyjnie. Sprawdź repertuar, kup bilety online.

Więcej…

Alosza Awdiejew z zespołem

Człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Artysta, ale i człowiek kultury i nauki Alosza Awdiejew jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem, profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej…

O 73 rocznicy likwidacji obozu w Bibliotece

Wkrótce przypada 73. rocznica likwidacji nowosolskiej filii obozu Gross Rosen. O wydarzeniach tych w czwartek 18 stycznia w Galerii pod Tekstem opowie Marek Grzelka.

Więcej…

14 września Alfred Siatecki w Miejskiej Bibliotece Publicznej opowie o swojej najnowszej powieści - ,,Porąbanym". Historia rozgrywa się w środowisku żużlowym, część akcji przenosi się do Nowej Soli.

„Szajbus”, „Postrzelony” i „Porąbany” to powieści z cyklu o reporterze śledczym Danielu Jungu, byłym policjancie, pracującym w redakcji „Gazety Zielonogórskiej”. Mieszkający w Zielonej Górze ich autor Alfred Siatecki dotąd wydał 31 powieści i zbiorów opowiadań. Jest laureatem Lubuskiego Wawrzynu Literackiego i cztery razy był nominowany do tej nagrody. Jak sam mówi, ,,pisze powieści z dreszczykiem podlane sosem historycznym".

Akcja ostatniej, „Porąbanego”, nagrodzonej Lubuskim Laurem, rozgrywa się w środowisku osób uważających żużel za najważniejszą dyscyplinę sportową. Bohaterem jest były żużlowiec, który robi wszystko, aby jego syn został żużlowcem, co powinno mu przynieść wielkie pieniądze. Część akcji dzieje się w Nowej Soli na os. Kopernika i w areszcie śledczym. Są także epizody w Sławie, Radzyniu, Przyborowie i Otyniu. Zaletą powieści są doskonałe dialogi i przejrzysta narracja.

Jeszcze w tym roku gdańskie wydawnictwo Oficynka wyda czwartą powieść z tego cyklu. W przygotowaniu do druku jest część piąta. Autor pracuje nad częścią szóstą.

Więcej czytelnicy dowiedzą się podczas spotkania z autorem, które odbędzie się 14 września (czwartek) w Galerii pod Tekstem. Początek o godz. 18.00.

Serdecznie na nie zapraszamy!

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.kom.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 355 34 28

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/