Zobacz także:

Spotkanie z Wojciechem Mannem w NDK

27 listopada spotkanie z Wojciechem Mannem w Nowosolskim Domu Kultury. Miejscówki można odbierać w kasie NDK

Więcej…

Moniuszko i jego Europa

Zapraszamy do Nowosolskiego Domu Kultury na koncert symfoniczny Filharmonii Zielonogórskiej. Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej, Czesław Grabowski – dyrygent, Yana Hudzovska – sopran, Krzysztof Zimny – tenor, David Roy – baryton, Sławomir Kozłowski – prowadzenie, Program: uwertury i arie m.in. z oper S.Moniuszki, Ch.Gounoda

Więcej…

Lorem Ipsum

„Lorem Ipsum” to autorski spektakl teatru tańca kolektywu Vagabond Physical Collective. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień. Wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami.

Więcej…

"Z natury rzeczy” - taki tytuł nosi wystawa, na otwarcie której chcielibyśmy serdecznie zaprosić 10 października o godz. 18.00 do Galerii pod Tekstem.

Składać się będą na nią dwie wyjątkowe i różne pod względem użytego materiału ekspozycje. Z jednej strony zobaczymy kolorowe zdjęcia autorstwa Jana Wojtasika ukazujące piękno pejzażu leśnego. Ich autor, którego twórcze motto brzmi: ,,widoki, których nikt nie ogląda – smutnieją”, uważa, że w naszym życiu codziennym najtrudniej dostrzec urok najbliższego otoczenia. Z drugiej będziemy podziwiać przedmioty ze szkła (naczynia codziennego użytku, patery, mydelniczki, broszki, kolorowe szkła z magnesem) wykonane przez Tadeusza Szechowskiego. Przedmioty niezwykłe i niepowtarzalne. Na czym polega ich wyjątkowość? Bo powstały po przetworzeniu szklanych butelek – śmieci znalezionych przez Szechowskiego w lesie. Godzinami, cierpliwie, w swojej ukochanej leśnej pracowni nadaje tym przedmiotom nowe życie i w ten sposób nobilituje je do rangi sztuki. Czyni to w wyjątkowy sposób, wykorzystując tzw. fusing, technikę polegającą na stapianiu, wyginaniu i łączeniu pod wpływem wysokiej temperatury elementów szklanych. Szechowski tworząc swoje ,,leśne butelki” zwraca uwagę na problemy związane z recyklingiem i ekologią.

--------------------------------------------------------------------------

JAN WOJTASIK, nowosolanin. Prawnik z wykształcenia, z zamiłowania rowerzysta i fotografik naturalista specjalizujący się w dokumentowaniu pejzażu leśnego. Autor kilkunastu wystaw fotograficznych o tematyce krajobrazowej. Poza rodzinnym miastem, jego dorobek prezentowano już w Kożuchowie, Sławie, Zielonej Górze i Zamościu. W 2017 r. jego zdjęcia poświęcone pejzażom Pojezierza Sławskiego przez kilka tygodni mogli oglądać mieszkańcy Drezna. Kilkadziesiąt fotografii ukazujących piękno ziemi nowosolskiej opublikowano w albumach i prospektach reklamowych.


TADEUSZ SZECHOWSKI, nowosolanin, obecnie mieszkający w Lipinach. Ukończył Liceum Plastyczne we Wrocławiu, następnie studiował na UMK w Toruniu na wydziale Sztuk Pięknych. Miłośnik przyrody i wiejskiego życia.

--------------------------------------------------------------------------

 Zaangażowanie w realizację hasła ,,Ratujmy Ziemię" stało się obowiązkiem każdego z nas. Dlatego Biblioteka włącza Czytelników w tę akcję. Ziemię ratować można w różny sposób: sadząc lasy, segregując śmieci, ograniczając swój ślad węglowy...  Jeden z twórców naszej wystawy Z natury rzeczy robi przyrodzie piękne zdjęcia, a drugi z rzeczy znalezionych w lesie – piękne przedmioty. Obaj uwrażliwiają nas w ten sposób na to, że deficyt natury to deficyt człowieczeństwa.

 

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.kom.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 355 34 28

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/