Od piątku 14 czerwca do niedzieli 16 czerwca zapraszamy na Święto Solan! W tym roku nie zabraknie atrakcji dla każdego: będą koncert gwiazd, występy formacji tanecznych, pokazy modeli pływających, nauka samoobrony dla kobiet, trening fitness na trampolinach, międzynarodowy turniej judo i wiele, wiele innych  atrakcji. Zaczniemy jak zawsze barwnym korowodem Solan - tym razem startujemy o godzinie 15.00 spod hali elektryka w kierunku placu Floriana. Żyj kolorowo-to temat tegorocznego korowodu.

Reszta imprez odbędzie się w tych samych miejscach. Szykujcie formę - czekamy na Was na placu plenerowym nad Odrą oraz na Wodnym Świecie

Pobierz plakat

harmonogram wersja doc

Podczas Święta Solan wybierzesz się także w rejs statkiem turystycznym Laguna. Informacje o rejsach znajdziesz TUTAJ

UWAGA!

 

W związku z odbywającym się 14 czerwca  korowodem inaugurującym Święto Solan 2019 informujemy o utrudnieniach w ruchu drogowym.

Przemarsz odbędzie się jednym pasem ruchu wzdłuż ul. Piłsudskiego (miejsce rozpoczęcia – plac przy hali sportowej CKZiU Elektryk), Plac Wyzwolenia, Moniuszki, w kierunku Placu Floriana. Czas trwania marszu: 15.00-16.00
Informujemy także, że od 14 czerwca 2019 godzina 14.00 do 17 czerwca 2019 godzina 3.00, zostaje zamknięty przejazd przez most na Al. Wolności do wyjazdu z Nowej Soli.
Objazd w kierunku Wolsztyna zostaje wyznaczony przez ulicę Południową. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Zobacz także:

Wakacje na sportowo

Sprawdź jak w okresie wakacyjnym działają nowosolskie boiska. W Nowej Soli jest 5 boisk przyszkolnych, dwa Orliki oraz 2 boiska wielofunkcyjne MOSiR: przy ulicy Staszica i św. Barbary.

Więcej…

Nowy dowód osobisty od 4 marca

Od 4 marca wszystkie urzędy miasta i gminy będą przyjmować wnioski o wydanie nowego e- dowodu osobistego. Jeśli Twój dowód jest aktualny, nie musisz go wymieniać.

Więcej…

Podziel się jednym procentem

 

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz zachęca wszystkich Nowosolan do przekazania 1% podatku lokalnym organizacjom pozarządowym.

Więcej…