Od piątku 14 czerwca do niedzieli 16 czerwca zapraszamy na Święto Solan! W tym roku nie zabraknie atrakcji dla każdego: będą koncert gwiazd, występy formacji tanecznych, pokazy modeli pływających, nauka samoobrony dla kobiet, trening fitness na trampolinach, międzynarodowy turniej judo i wiele, wiele innych  atrakcji. Zaczniemy jak zawsze barwnym korowodem Solan - tym razem startujemy o godzinie 15.00 spod hali elektryka w kierunku placu Floriana. Żyj kolorowo-to temat tegorocznego korowodu.

Reszta imprez odbędzie się w tych samych miejscach. Szykujcie formę - czekamy na Was na placu plenerowym nad Odrą oraz na Wodnym Świecie

Pobierz plakat

harmonogram wersja doc

Podczas Święta Solan wybierzesz się także w rejs statkiem turystycznym Laguna. Informacje o rejsach znajdziesz TUTAJ

UWAGA!

 

W związku z odbywającym się 14 czerwca  korowodem inaugurującym Święto Solan 2019 informujemy o utrudnieniach w ruchu drogowym.

Przemarsz odbędzie się jednym pasem ruchu wzdłuż ul. Piłsudskiego (miejsce rozpoczęcia – plac przy hali sportowej CKZiU Elektryk), Plac Wyzwolenia, Moniuszki, w kierunku Placu Floriana. Czas trwania marszu: 15.00-16.00
Informujemy także, że od 14 czerwca 2019 godzina 14.00 do 17 czerwca 2019 godzina 3.00, zostaje zamknięty przejazd przez most na Al. Wolności do wyjazdu z Nowej Soli.
Objazd w kierunku Wolsztyna zostaje wyznaczony przez ulicę Południową. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Zobacz także:

Dobry start (300+)

 

Świadczenie Dobry start (300+) jest realizacją rządowego programu „Dobry start”. Jego celem jest wsparcie rodzin z dziećmi w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego.

 

Więcej…

Nowa Sól z szansą na Rowerową Stolicę Polski

Nowa Sól z szansą na zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Kręć z nami!

Więcej…

Za parkowanie i bilety autobusowe zapłać komórką

Od poniedziałku 1 lipca 2019 roku w nowosolskiej strefie płatnego parkowania, można zapłacić mobilnie. Wystarczy ściągnąć na swój telefon aplikację moBilet (Google play, App Store, Windows, Black Berry), dokonać krótkiej rejestracji, wybrać  miasto „Nowa Sól”, a następnie właściwą SPP (strefa płatnego parkowania) i dokonać zakupu biletu.

Więcej…