Od poniedziałku 1 lipca 2019 roku w nowosolskiej strefie płatnego parkowania, można zapłacić mobilnie. Wystarczy ściągnąć na swój telefon aplikację moBilet (Google play, App Store, Windows, Black Berry), dokonać krótkiej rejestracji, wybrać  miasto „Nowa Sól”, a następnie właściwą SPP (strefa płatnego parkowania) i dokonać zakupu biletu.

W aplikacji znajdziemy trzy SPP w Nowej Soli: ogólną (SPP od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00) oraz SPP Dworzec (ulica Towarowa – pierwsze pół godziny za darmo, następny czas wg cennika SPP) i SPP Targowisko (strefa czynna w dni targowe, czyli poniedziałek, środa i piątek w godzinach 7.00-14.00).
Parkując w SPP nie musisz z góry płacić w parkometrze za postój. Masz moBILET? Odpowiednio OZNAKUJ SAMOCHÓD + (naklejkę informującą o tym, że korzystasz z aplikacji mobilnej można otrzymać w punkcie informacyjnym UM Nowa Sól, lub w  pokoju nr 205 - jej umieszczanie nie jest jednak obowiązkowe), a za parkowanie zapłacisz przez komórkę:

    + uruchamiasz aplikację moBILET, wybierasz „Parkowanie”;
    + wybierasz pojazd i określasz przewidywany czas postoju;
    + potwierdzasz rozpoczęcie parkowania, a aplikacja zdalnie aktywuje bilet w systemie;
    + kontroler SPP sprawdza Twój ststus po numerze rejestracyjnym samochodu;
    + w każdej chwili możesz zdalnie przedłużyć ważność e-biletu albo zakończyć postój;
    + płacisz z konta przedpłacanego tylko za wykorzystany czas!
Aplikacja moBilet  działa w różnych miastach w Polsce, można więc z niej skorzystać nie tylko w Nowej Soli.  


Korzystając z tej samej aplikacji już od 2 lipca br.,  można kupić bilet komunikacji miejskiej SubBus.

 

Zobacz także:

Finał Rowerowej Stolicy Polski

We wtorek 8 października zakończyliśmy oficjalnie walkę o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Na Placu Wyzwolenia nagrodziliśmy zwycięzcę, który wyjeździł na rowerze najwięcej kilometrów oraz w drodze losowania, wyłoniliśmy zwycięzcę drugiego roweru.

Więcej…

Zrób kafel dla pływalni

Zrób kafel który na stałe ozdobi wnętrze holu powstającej właśnie pływalni. Zapraszamy Cię na na jednodniowe warsztaty ceramiczne, ważne: nie musisz mieć żadnego doświadczenia!

Więcej…

Srebrne Gody

Prezydent Miasta Nowej Soli wspólnie z Radą Miejską w Nowej Soli pragną poinformować, że w bieżącym roku organizują uroczystości Jubileuszu 25-lecia Pożycia Małżeńskiego – Srebrne Gody.

Więcej…