We wtorek 8 października zakończyliśmy oficjalnie walkę o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Na Placu Wyzwolenia nagrodziliśmy zwycięzcę, który wyjeździł na rowerze najwięcej kilometrów oraz w drodze losowania, wyłoniliśmy zwycięzcę drugiego roweru.

1.Mirosław Kozakiewicz 4327 km 3 miejsce w rankingu ogólnopolskim (rower)

2. Szczepan Zacharczuk 4131 km 4 miejsce w rankingu ogólnopolskim (akcesoria)

3. Piotr Walorski 3606 km 6 miejsce w rankingu ogólnopolskim (akcesoria)

w drodze losowania rower wygrała Pani Katarzyna Janiak z grupy Lantmannen Unibake Poland. Dla uczestników naszej zabawy, przygotowaliśmy dzwonki rowerowe z nakleją „Nowa Sól Rowerowa Stolica Polski 2019”

Na Placu Wyzwolenia gościliśmy wicemarszałka województwa lubuskiego Marcina Jabłońskiego, z którego rąk inwestorzy budowy 48 km ścieżek rowerowych przez powiat nowosolski, odebrali promesę 15 mln zł ze środków RPO Lubuskie 2020. Projekt „Kolej na rower” to wspólna inicjatywa kilku samorządów. Jest on realizowany w partnerstwie przez: miasto Nową Sól, gminę Nową Sól, Otyń, Kożuchów, Kolsko i Powiat Nowosolski. Długość wybudowanych ścieżek to 48,20 km. Ich trasa przebiega śladem nieczynnej linii kolejowej nr 371 Wolsztyn – Żagań. Całkowity koszt inwestycji to ponad 17,5 mln zł.

Ogólnopolska Rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”

U podstaw organizacji przedsięwzięcia legła chęć stworzenia projektu na kształt Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC), która była organizowana przez włoskie miasto Bolonia do 2017 roku i zyskała uznanie wielu miast w Polsce oraz w innych krajach europejskich. Celem projektu jest przede wszystkim: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu, wdrażanie idei smart city  w miastach.

Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. Rywalizacja została przeprowadzona w terminie: 1 – 30 września 2019 roku.

Zasady rywalizacji były proste - rowerzyści pobierali specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla włodarzy miast jest pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowe.

Nowa Sól otrzymała przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, puchar zostaje na stałe w posiadaniu naszego miasta.

 

Zobacz także:

Nowosolski pakiet wsparcia

8 kwietnia Rada Miejska w Nowej Soli przegłosowała projekt uchwały prezydenta Jacka Milewskiego w której uchwalono pomoc dla wszystkich naszych przedsiębiorców.

Więcej…

Informacje o koronawirusie. Co musisz wiedzieć.

Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Seniorze, jeżeli to możliwe, ogranicz przebywanie w miejscach publicznych i poproś bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

Więcej…

Infolinia dotycząca zagrożenia koronawirusem

Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Więcej…