Uwaga aktualizacja! Zmienił się zasięg obszaru objęty ograniczeniami (kolor czerwony na mapie) oraz obszaru ochronnego (kolo żółty). Mapę ognisk i przypadków ASF oraz aktualny zasięg obszarów objętych restrykcjami (zgodnie z decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2019/1952 z dnia 25 listopada 2019 r.), która dotyczy m.in. powiatu nowosolskiego, można na bieżąco obserwować TUTAJ

 

 

W miejscu znalezienia padłych dzików z wirusem ASF wyznaczono obszar objęty ograniczeniami. Na mapach Głównego Lekarza Weterynarii został oznaczony również obszar ochronny, który swoim zasięgiem obejmuje województwo lubuskie oraz przygraniczne tereny województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Przypominamy, że w związku z ASF tymczasowo zostały zamknięte dla ruchu most w Stanach i część ścieżki rowerowej od Otynia do granicy z Wielkopolską. Na terenie skażonym obowiązuje również zakaz wstępu do lasu.

W przypadku znalezienia martwego dzika należy o tym fakcie jak najszybciej poinformować Powiatowego Lekarza Weterynarii (od 7.00 do 15 .00 – tel 68 45 83 858 ) lub zadzwonić na numer alarmowy.

źródło: Powiat Nowosolski

Pobierz ulotkę

 

Zobacz także:

Wakacje w mieście

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży bogatą ofertę zajęć sportowych, artystycznych czy edukacyjnych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i zaczynają się 1 lipca.

Więcej…

Uwaga, ważna informacja - WYBORY

W związku z prowadzonym remontem w budynku byłego Gimnazjum nr 3 przy ulicy Kasprowicza 8 informujemy, że:

Więcej…

Wspieramy akcję "kupuj lokalnie"

Nowa Sól włącza się do akcji Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego: „Wspieraj lubuskich producentów, kupuj lokalnie”, w której zachęca się do nabywania regionalnych produktów wytworzonych przez producentów z województwa lubuskiego.

Więcej…